Wojewoda ocenił postępy na budowie nowej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Grudziądzu

W Grudziądzu powstaje nowoczesna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1, która już wkrótce znacząco wzmocni bezpieczeństwo miasta. Wojewoda osobiście sprawdził postępy prac na budowie i zapleczu sportowym efekty robią wrażenie!
- Grudziądz zyskuje nową siedzibę dla strażaków przy ulicy Witosa
- Nowoczesne zaplecze sportowe i zagospodarowanie terenu robią wrażenie
Grudziądz zyskuje nową siedzibę dla strażaków przy ulicy Witosa
Na terenie przy ul. Witosa w Grudziądzu trwają intensywne prace nad budową nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, która będzie funkcjonować razem z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. To inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od dawna nowoczesny obiekt ma zapewnić strażakom lepsze warunki do pracy i szybszą reakcję na zagrożenia.
W środę, 24 kwietnia 2025 roku, miejsce budowy odwiedził Wojewoda wraz z kierownictwem grudziądzkiej komendy PSP: st. bryg. Robertem Gutowskim oraz mł. bryg. Tomaszem Zdrojewskim. Wspólnie ocenili postęp robót oraz stan obecnych obiektów.
Nowoczesne zaplecze sportowe i zagospodarowanie terenu robią wrażenie
Podczas wizyty szczególną uwagę zwrócono na prace wykończeniowe przy zapleczu sportowym, które jest integralną częścią kompleksu. To miejsce nie tylko dla strażaków, ale również dla lokalnej społeczności przestrzeń do treningów i rekreacji, która podniesie komfort codziennej służby.
Wojewoda podkreślił znaczenie inwestycji dla całego regionu, zauważając, że nowa jednostka to nie tylko poprawa infrastruktury, ale przede wszystkim realne wsparcie dla bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza i okolic.
Inwestycja ta jest dowodem na to, jak ważne jest ciągłe rozwijanie potencjału naszych służb ratunkowych stwierdził st. bryg. Paweł Korgol.
Prace zmierzają ku końcowi, a mieszkańcy mogą spodziewać się otwarcia nowej siedziby już w najbliższych miesiącach. To krok milowy w rozwoju grudziądzkiej straży pożarnej i gwarancja jeszcze skuteczniejszej ochrony miasta.
Straż Pożarna w Grudziądzu
Ostatnie Artykuły

Kwiecień w muzeum rozpisany na świąteczną ciszę, wystawy i spacery

Świąteczny rozkład autobusów w Grudziądzu zmieni się na kilka dni

Grudziądz dostaje 58 milionów na nowe komunalne mieszkania

Leśny bieg wraca do Grudziądza z medalem dla dorosłych i dzieci

Dom Handlowy Korzeniewskich wchodzi w remont z planem na nowe życie

Na wielkanocnych drogach zapowiada się ciasno - policja wchodzi do akcji

Mundur, rozmowa i empatia - tak pracuje dzielnicowy z Gruty

Rowerowa rutyna kończy się tam, gdzie przepisy nie wybaczają

Procesja przeszła przez Grudziądz bez jednego zgrzytu - strażnicy czuwali nad ruchem

Anna Rybakiewicz w Grudziądzu - wieczór z historiami, które zostają na dłużej

Grudziądzanie mogą wskazać swojego dzielnicowego w ogólnopolskim plebiscycie

Elegancja bez przesady – jak zachować balans w stylizacjach

Niewinne żarty w sieci mogą skończyć się odpowiedzialnością nawet dla nieletnich
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa A) – SKF KPR Sparta Oborniki – MKS Grudziądz 26:34. Goście z Grudziądza potwierdzili formę](/images/mecz/thumbnails/skf-kpr-sparta-oborniki-mks-grudziadz-28032026-2634.webp)
