Lipcowe zajęcia w ramach
W lipcu mieszkańcy Rudnika będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych, darmowych zajęciach w ramach programu „Lato w Rudniku”, organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. Po sukcesie czerwcowej edycji, zaplanowano kolejne atrakcje, które z pewnością przyciągną wielu uczestników.

Lipcowe warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe

Program lipcowych zajęć zapowiada się bardzo interesująco. Pierwszy tydzień miesiąca rozpocznie się od zajęć plastycznych i wakacyjnego szycia, które odbędą się w poniedziałek, 1 lipca, w godzinach 10:00 - 12:00. Te kreatywne warsztaty będą doskonałą okazją dla dzieci i młodzieży do rozwijania swoich umiejętności manualnych oraz artystycznych.

We wtorek, 2 lipca, na uczestników czekają różnorodne aktywności w godzinach 10:00 - 13:00. W programie znajdą się godzina plastyczna, zajęcia taneczne „Just dance”, plażowe konkursy zręcznościowe oraz frisbee ultimate. To świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i integracji z rówieśnikami.

Muzyka i ruch na świeżym powietrzu

Środa, 3 lipca, przyniesie coś dla miłośników muzyki. W godzinach 10:00 - 12:00 odbędą się zajęcia gitarowo-ukulelowe, które pozwolą uczestnikom na naukę gry na tych instrumentach oraz wspólne muzykowanie. Tego samego dnia, w kolejnym tygodniu, czyli w poniedziałek, 8 lipca, w godzinach 10:00 - 12:00, ponownie odbędą się zajęcia plastyczne i wakacyjne szycie, co z pewnością ucieszy tych, którzy nie mogli uczestniczyć w pierwszej sesji.

Wtorek, 9 lipca, to dzień pełen inspiracji artystycznych. W godzinach 10:00 - 13:00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w malowaniu pejzaży rudnickich, warsztatach „NATURALnie” oraz zajęciach a la Bangsy, które pozwolą na odkrywanie różnych technik artystycznych i wyrażanie siebie poprzez sztukę.

Zabawa z rytmem i śpiewem

Środa, 10 lipca, w godzinach 10:00 - 12:00, to czas na zajęcia „Poczuj rytm”, które będą koncentrowały się na zabawie z rytmiką i tańcem. Na zakończenie tygodnia, w czwartek, 11 lipca, w godzinach 10:00 - 12:00, odbędzie się karaoke wokalne, które pozwoli uczestnikom na wypróbowanie swoich sił w śpiewie i zaprezentowanie swojego talentu przed publicznością.

Wszystkie zajęcia w ramach „Lata w Rudniku” są bezpłatne, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla mieszkańców. Organizatorzy zapraszają do śledzenia profili na Facebooku Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej, gdzie można znaleźć więcej szczegółów dotyczących poszczególnych wydarzeń.


Wg inf z: Urząd Miejski