Godziny otwarcia instytucji kultury w okresie Wielkanocy
W obliczu nadchodzących świąt wielkanocnych, nasze miasto dostosowuje się do wyjątkowego czasu, wprowadzając zmiany w godzinach funkcjonowania lokalnych instytucji kultury. To okres refleksji i spędzania czasu z najbliższymi, ale także chwila, gdy możemy skorzystać z oferty kulturalnej naszego miasta, choć w nieco ograniczonym zakresie.
  1. Teatr i Klub Akcent zamknięte w dniach 28 i 29 marca oraz 2 kwietnia.
  2. Biblioteka Miejska skraca godziny pracy 28 marca, a 29 otwarta do 17:00; 30 marca nieczynna.
  3. Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi – godziny pracy wcześniej ogłoszone.
  4. Poniedziałek Wielkanocny jest dniem wolnym od pracy.

Zbliżające się Święta Wielkanocne to czas, kiedy nasze miasto zwalnia tempo, pozwalając mieszkańcom na chwilę wytchnienia. Mimo że większość z nas spędzi ten czas w gronie rodzinnym, warto pamiętać o zmianach w dostępności miejskich instytucji kultury. Być może jest to również doskonała okazja, aby zaplanować wizytę w tych miejscach w innych dniach, gdy ich drzwi będą otwarte na szeroko.

Teatr i Klub Akcent tym razem zamiast zaprosić na żywe spektakle i wydarzenia kulturalne, zachęcają do korzystania z oferty online. To przypomnienie, że kultura może być z nami nawet wtedy, gdy fizycznie nie możemy być razem. Biblioteka Miejska, z kolei, dostosowuje swoje godziny otwarcia, dając możliwość ostatniej wizyty przed świąteczną przerwą.

Warto zauważyć, że w naszym mieście kultura nie zatrzymuje się nigdy całkowicie, nawet w tak szczególnym czasie jak Święta Wielkanocne. O ile możliwości odwiedzin są nieco ograniczone, to jednak każdy z nas może znaleźć sposób, by w te dni również czerpać z bogactwa, jakie oferują lokalne instytucje kultury.

Przypominamy również, że Poniedziałek Wielkanocny jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co daje nam dodatkową możliwość spędzenia czasu z rodziną i bliskimi, odnalezienia spokoju, ale i okazji do kulturalnego wzbogacenia się, nawet jeśli będzie to w sposób nieco inny niż zwykle.


Urząd Miejski