Wiosna Teatralna w Grudziądzu: Przed nami kolejne emocjonujące spektakle
Kultura w pełnym rozkwicie, a miasto żyje teatrem i kinem. Nadchodzące dni przynoszą ze sobą wyjątkowe wydarzenia kulturalne, które wzbogacą nasze artystyczne doświadczenia. Zapraszamy do uczestnictwa w nich wszystkich mieszkańców, szukających inspiracji i niezapomnianych wrażeń.
  1. Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na seans filmu „The Square” w czwartek, 21 marca o godzinie 19.00.
  2. Spotkanie z cyklu „Przy kawie, o filmie” z udziałem Wojciecha Tutaja, znanego krytyka filmowego.
  3. Spektakl „Dzień Świra” w wykonaniu Teatru Ateneum z Warszawy, zaplanowany na godzinę 19.00.
  4. Uroczystość wręczenia Nagrody Aleksandra Janowi Kaznocha za wkład w rozwój lokalnego teatru.

Kulturalne serce miasta bije mocniej niż kiedykolwiek wcześniej, zapraszając na serię wydarzeń, które stanowią kwintesencję artystycznego ducha. W najbliższy czwartek, miłośnicy filmu będą mieli okazję do zanurzenia się w świat kina artystycznego dzięki pokazowi „The Square”. Seans rozpocznie się o godzinie 19.00, a po nim odbędzie się dyskusja z Wojciechem Tutajem, cenionym krytykiem filmowym, który podyskutuje z uczestnikami o sztuce absurdu.

Teatralna oferta również stoi na najwyższym poziomie. „Dzień Świra”, spektakl oparty na kultowym tekście Marka Koterskiego, zaprezentuje Teatr Ateneum. Adaptacja ta, z Adamem Cywką w roli głównej, obiecuje nowe spojrzenie na dobrze znany temat. Przedstawienie rozpocznie się również o godzinie 19.00, a bilety są dostępne w cenie 80 lub 90 zł.

W sobotę, podczas Międzynarodowego Dnia Teatru, szczególne wyróżnienie otrzyma Jan Kaznocha. Jego nieoceniony wkład w życie kulturalne miasta jako wolontariusz i współpracownik Centrum Kultury Teatr zostanie uhonorowany statuetką Aleksandra. To wyraz uznania za pasję i zaangażowanie w rozwój lokalnego teatru.

Kapituła, w skład której wchodzą Anna Janosz, Maryla Rzeszut, Karola Skowrońska, Beata Kastner, Marianna Gitner-Sawistowska, Zbigniew Kulwicki i Grzegorz Romanowski, dokonała wyboru laureata, kierując się jego kulturą osobistą i pasją. To potwierdzenie, że każdy wkład w rozwój kultury jest nieoceniony.


Opierając się na: Urząd Miejski w Grudziądzu