UM Grudziądz: Prezydent spotkał się z mieszkańcami w Marinie, kolejne spotkanie za dwa tygodnie

Grudziądz w dialogu z mieszkańcami: spotkanie w Marinie otwiera debatę o kulturze i przestrzeniach zielonych miasta. W marcowych dniach, Grudziądz staje się areną otwartego dialogu między władzami a obywatelami, skupiającym się na kluczowych aspektach życia miasta - od kultury po zieleń miejską.
- Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, spotkał się z mieszkańcami w Marinie, aby omówić bieżące i przyszłe działania w obszarze kultury.
- Spotkanie odbyło się 5 marca i jest częścią cyklu Porozmawiajmy o mieście, mającego na celu bezpośredni dialog między władzami a obywatelami.
- Podczas spotkania poruszono tematy związane z funkcjonowaniem instytucji kultury w Grudziądzu.
- Kolejne spotkanie zaplanowano na 19 marca, gdzie głównym tematem będzie zieleń miejska.
- Wydarzenie odbędzie się również w Marinie o godzinie 18:00.
Miasto tętni życiem nie tylko dzięki swojej bogatej historii i kulturze, ale również dzięki zaangażowaniu mieszkańców w jego rozwój. Grudziądz pokazuje, jak ważna jest otwarta komunikacja między władzami a społecznością lokalną. Niezwykle istotne jest, że o przyszłości miasta decyduje się w dialogu, gdzie każdy głos ma szansę być usłyszany. Spotkania takie jak to w Marinie są wspaniałą okazją do przedstawienia własnych pomysłów i uwag, które mogą wpłynąć na kształtowanie się przestrzeni miejskiej.
Zapowiedziane spotkanie dotyczące zieleni miejskiej stanowi kontynuację tego procesu. W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla mieszkańców i środowiska przestrzeni, dyskusja ta nabiera szczególnego znaczenia. Grudziądz ma szansę stać się przykładem miasta, które nie tylko słucha swoich mieszkańców, ale także aktywnie włącza ich w proces tworzenia lepszego, zielonego jutra.
Warto zaznaczyć, że inicjatywa Porozmawiajmy o mieście jest dowodem na to, że współpraca między mieszkańcami a władzami może przynosić realne efekty. To również przypomnienie, że każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda nasze otoczenie. Zachęcam wszystkich mieszkańców Grudziądza do aktywnego udziału w tych spotkaniach. To właśnie tam możemy wspólnie tworzyć przyszłość naszego miasta.
Opierając się na: UM Grudziądz
Ostatnie Artykuły

Maj w grudziądzkiej bibliotece rozkręca się od flag, planszówek i rowerów

Dzieci zajrzały do Straży Miejskiej - radiowóz przyciągnął największą uwagę

Hołd dla ofiar wojny wybrzmi pod pomnikiem na Rynku

168 km/h na trasie średnicowej w Grudziądzu - majówka pod policyjną kontrolą

Strażnicy pilnowali Grudziądza przez cały weekend - od biegu po wyścig juniorów

Grudziądz świętował biało-czerwono. Sport i uroczystości wypełniły majowy weekend

W Grudziądzu sadzonki za recykling. CEE szykuje majowe warsztaty

Rejsy po Wiśle wracają do Grudziądza. Z pokładu widać miasto inaczej
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz 2:2. Remis po emocjonującym meczu w Chojnicach](/images/mecz/thumbnails/chojniczanka-chojnice-olimpia-grudziadz-03052026-22.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz 2:2. Remis po emocjonującym meczu w Chojnicach

Maj w grudziądzkim muzeum będzie gęsty od wydarzeń i darmowych wejść

Majówka zmieni ruch w Grudziądzu. Tramwaje i autobusy pojadą inaczej

64 km/h za dużo w Grudziądzu - motocyklista stracił prawo jazdy

Balony nad Grudziądzem – poranny pokaz może być najpiękniejszy

