Ferie w mundurze: dzieci poznają pracę grudziądzkiej policji
W tętniących życiem feriach zimowych, mury grudziądzkiej komendy rozbrzmiewały dziecięcym gwarem. Uczniowie lokalnej szkoły wraz z dziećmi pracowników wojska przeżyli niezapomnianą przygodę, zaglądając za kulisy pracy naszej policji.
  1. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz potomkowie pracowników Centrum Szkolenia Logistyki mieli okazję zobaczyć codzienną pracę grudziądzkich mundurowych.
  2. Zespół do spraw Profilaktyki Społecznej zaprezentował dzieciom rozmaite stanowiska pracy w komendzie.
  3. Najmłodsi z radością brali udział w interaktywnych pokazach, włączając w to robienie odcisków palców.
  4. Podczas wizyty na zapleczu komendy można było obejrzeć radiowozy i sprzęt służbowy.
  5. Dzieci rozmawiały również z policjantami o bezpieczeństwie podczas ferii.

Wizyta uczniów w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu stała się doskonałą okazją do edukacyjnej przygody połączonej z radosnym odkrywaniem tajników pracy funkcjonariuszy. 19 lutego br., w świat pełen tajemnic wprowadzał ich Zespół do spraw Profilaktyki Społecznej, pokazując, jak na co dzień wygląda służba w komendzie.

Specjalne momenty tej wizyty to spotkania z dyżurnymi, którzy na bieżąco koordynują działania patroli w mieście, oraz z technikami kryminalistyki. Dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać fascynujących opowieści, ale także przeprowadzić własne, "kryminalistyczne" eksperymenty - jak choćby tworzenie odcisków palców, co z pewnością zostanie im w pamięci na długi czas.

St. sierż. Łukasz Rosada i st. post. Kacper Dorau zadbali o to, by młodzi goście mogli z bliska przyjrzeć się radiowozom i wyposażeniu służbowemu, udzielając przy tym cennych lekcji na temat bezpieczeństwa. Równie istotne było podkreślenie przez funkcjonariuszy, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego spędzania czasu w czasie ferii zimowych.

Ta wyjątkowa ekskursja do serca grudziądzkiej komendy policji stała się doskonałą lekcją obywatelskości i wzorowego zachowania, która z pewnością na długo zostanie w sercach i umysłach młodych uczestników. Jest to doskonały przykład na to, jak istotny jest kontakt pomiędzy służbami mundurowymi a najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta, budując już od najmłodszych lat szacunek i zaufanie do tych, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.


Wg inf z: KMP w Grudziądzu