Rolnicy zapowiadają blokady dróg w Grudziądzu: Oczekuj utrudnień
W najbliższym miesiącu mieszkańcy naszego miasta staną w obliczu znacznych wyzwań komunikacyjnych, za sprawą zaplanowanych akcji protestacyjnych miejscowych rolników. W ramach Ogólnopolskiego Protestu Generalnego, protestujący zapowiadają blokady kluczowych arterii drogowych, co bez wątpienia wpłynie na codzienną logistykę i plany podróżne wielu z nas.
  1. Zapowiedziano akcje protestacyjne rolników w dniach od 20 lutego do 20 marca.
  2. Blokady drogowe odbędą się 20.02.2024 r. (12:00-20:00) oraz 21.02.2024 r. (7:00-15:00).
  3. Protesty zakłócą ruch na drodze wojewódzkiej nr 534, drodze krajowej nr 55, rondzie Wyszyńskiego, rondzie ul. Rataja oraz innych kluczowych punktach miasta.
  4. Wśród miejsc objętych blokadami znajduje się również Starostwo Powiatowe przy ul. Małomłyńskiej 1.

Rolnicy, stając w obronie swoich praw, wybrali formę protestu, która, choć skuteczna w zwracaniu uwagi na ich postulaty, niesie za sobą niemałe utrudnienia dla mieszkańców i osób przemieszczających się przez miasto. Wyznaczone na protesty lokalizacje to kluczowe punkty komunikacyjne, których blokada może spowodować poważne zakłócenia w przepływie ruchu drogowego.

Wśród wymienionych miejsc, szczególną uwagę zwrócić warto na drogę wojewódzką nr 534 przy ul. Warszawskiej 60, gdzie blokada odbędzie się na wysokości rozdzielni energetycznej. Oprócz tego, ruch zostanie ograniczony na drodze krajowej nr 55, zarówno na rondzie Wyszyńskiego, jak i w miejscowości Mały Rudnik przy sklepie spożywczym. Protestujący rolnicy zaplanowali również akcje na rondzie ul. Rataja – Konstytucji 3 Maja oraz rondzie ul. Konstytucji 3 Maja przy TERMETAL.

Takie wydarzenia, chociaż mogą być źródłem niedogodności, są również przypomnieniem o ważnych społecznie i ekonomicznie kwestiach, z którymi borykają się lokalne społeczności. Dla wielu z nas będzie to okres próby cierpliwości i zrozumienia dla innych. Warto w tym czasie jeszcze bardziej planować swoje podróże i być gotowym na zmiany w codziennych trasach.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do śledzenia aktualnych komunikatów drogowych i dostosowania swoich planów do zaistniałej sytuacji. Być może, to również dobry moment, aby odkryć alternatywne ścieżki komunikacyjne lub, o ile to możliwe, skorzystać z transportu publicznego.


Źródło: UM Grudziądz