Coraz niższe temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych lub starszych mieszkających samotnie. Policjanci z Grudziądza sprawdzają prowizoryczne koczowiska bezdomnych, jednocześnie informując przebywające tam osoby o możliwości uzyskania pomocy w specjalistycznych punktach pomocowych.

Związku z nadchodzącą zimą funkcjonariusze z Grudziądza prowadzą działania mające na celu pomoc osobom bezdomnym i nieporadnym życiowo. Sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby żyjące bez dachu nad głową np. działki, pustostany czy baraki. Napotkanym tam osobom przekazują informację o możliwości uzyskania pomocy. W Grudziądzu jest kilka miejsc gdzie potrzebujący mogą się ogrzać czy zjeść posiłek. Na ul. Parkowej 22/24 Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta zapewnia mężczyznom schronienie, odzież, posiłek i kąpiel. Polski Komitet Pomocy Społecznej znajdujący się przy ul. Waryńskiego 36 podobną pomoc kieruje dla kobiet z dziećmi (tel. 56 46 40 190). Grudziądzkie Centrum Caritas wydaje ciepłe posiłki przy ul. Al. 23 Stycznia 16 (plebania parafii Ducha Świętego).

Policjanci apelują do mieszkańców o to, aby nie być obojętnym wobec osób potrzebujących, bezdomnych i samotnych. Informacje dotyczące zagrożenia tych osób można przekazać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu. Zgłoszenie przyjmie w dni robocze Zespół ds. usług opiekuńczych i pomocy bezdomnym ( tel. 56 69 68 750 w godz. 7.30 – 15.30 ). W tej sprawie można telefonować także do Straży Miejskiej w Grudziądzu. Funkcjonariusze zgłoszenia przyjmują od poniedziałku do czwartku w godz. 6.00 – 22.00 oraz od piątku do niedzieli całodobowo (tel. 986). Policjanci z Grudziądza przyjmują zgłoszenia całodobowo ( tel. 112 lub 56 45 13 222).

mł. asp. Łukasz Kowalczyk

  • policjantka przy koczowisku
  • policjant sprawdzający koczowisko
  • radiowóz na tle koczowiska