UM Grudziądz: Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Rybackiej

1 min czytania

Na ul. Rybackiej odbyła się dzisiaj konferencja z udziałem prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Jej przedmiotem było rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę tej ulicy.

Wybrana oferta przedstawiona została przez firmę Puree Investments z Chorzowa na kwotę ok 4,5 mln zł. Prace zostaną rozpoczęte po przedstawieniu i zaakceptowaniu przygotowanego przez wykonawcę harmonogramu.

W ramach inwestycji dokonana zostanie przebudowa całej długości ulicy Rybackiej od ronda im. Jana Sikorskiego do drogi wojewódzkiej nr 402 - aleją 23 Stycznia. Ulica posiadać będzie jedną jezdnię jednokierunkową z pasem ruchu o szerokości 3,5 metra ze ścieżką rowerową dwukierunkową przy jezdni od strony zachodniej. Powstaną nowe nawierzchnie chodników. Ścieżka rowerowa od strony południowej połączy się ze ścieżką istniejącą przy rondzie Jana Sikorskiego, a od strony północnej ze ścieżką rowerową wzdłuż Al. 23 Stycznia. Dodatkowo zostanie przebudowany mur oporowy znajdujący się po zachodniej stronie ulicy Rybackiej.

- To rozstrzygnięcie przetargu na kolejną inwestycję drogową w Grudziądzu mówi prezydent Maciej Glamowski. Ta inwestycja jest wyczekiwana przez mieszkańców. Na jej przykładzie widać jak dużo inwestujemy w poprawę stanu naszej miejskiej infrastruktury.

Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne

fot. Mirosław Kowalewski

Urząd Miejski w Grudziądzu,

grudziadz.pl/artykul/69/19605/rozstrzygnieto-przetarg-na-przebudowe-ulicy-rybackiej

Autor: krystian