Co musisz wiedzieć o kryptowalutach przed inwestycją

Całkowita wartość rynkowa wszystkich kryptowalut zbliża się do 200 miliardów dolarów. Nowi inwestorzy wciąż wchodzą na rynek, a uwaga poświęcona kryptowalutom jest coraz większa. Jednak istnieje wiele zamieszania na temat tego, co oznacza inwestowanie w kryptowaluty. Czy kryptowaluty takie jak Bitcoin są dobrą inwestycją? Czy powinieneś kupić niektóre z nich? Czym dokładnie są tokeny,monety i altcoiny? Jak je kupić i gdzie można je przechowywać? Jeśli przeczytałeś tak daleko, są szanse, że jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o inwestowaniu w kryptowaluty. Ten artykuł zapewni wprowadzenie do świata inwestowania w wirtualne waluty - abyś mógł zrozumieć, czy i dlaczego możesz chcieć zainwestować i jak zrobić to bezpiecznie.

Jak inwestować w kryptowaluty

Jeśli chcesz zacząć inwestować w kryptowaluty, pierwszą rzeczą do zrozumienia jest to, że inwestowanie w kryptowaluty różni się od inwestowania w tradycyjne aktywa, takie jak akcje i obligacje. Będziesz musiał użyć innych strategii i zrozumieć inne podstawy. Kryptowaluty nie mają przewidywalnych perspektyw biznesowych, tak jak firmy, i nie są również skorelowane z szerszymi czynnikami gospodarczymi. Oznacza to, że nie możesz polegać na analizie fundamentalnej perspektyw biznesowych danej kryptowaluty, aby poinformować o swojej decyzji inwestycyjnej. Jedynym sposobem, aby wiedzieć, czy jest to dobry czas na inwestycje, jest zrozumienie dynamiki rynku.

Większość ludzi, którzy inwestują w kryptowaluty, używa jakiejś kombinacji tych strategii. Nie polegają tylko na jednej z nich. Ważne jest, aby zrozumieć podstawową dynamikę rynku kryptowalut i zdecydować, które podejście ma dla Ciebie największy sens.

Inwestowanie w Bitcoina

Aby zrozumieć, dlaczego bitcoin stał się tak cenny, ważne jest zrozumienie, czym jest. Bitcoin to rodzaj cyfrowej waluty, która nie jest kontrolowana przez żaden rząd lub centralny organ. Zamiast tego, waluta jest prowadzona przez zdecentralizowane komputery (górników) na całym świecie, które są nagradzane za swoją pracę nowymi bitcoinami. Bitcoin istnieje od 2009 roku i od tego czasu zwiększył swoją wartość o tysiące punktów procentowych. Istnieją inne kryptowaluty, ale bitcoin stanowi zdecydowaną większość wartości rynkowej wszystkich kryptowalut.

Cena bitcoina jest niezwykle zmienna i trudno jest powiedzieć z całą pewnością, kiedy cena pójdzie w górę lub w dół w danym przedziale czasowym. Jest możliwe, że bitcoin będzie nadal wzrastał w wartości w dłuższej perspektywie, ale jest również możliwe, że cena w pewnym momencie się załamie. Z tego powodu wielu inwestorów woli kupować bitcoina i inne kryptowaluty jako niewielki procent ich ogólnego portfela inwestycyjnego.