Policja Grudziądz: NOWA METODA DZIAŁANIA OSZUSTÓW! DO NIECNYCH CELÓW WYKORZYSTUJĄ PANDEMIĘ COVID-19! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!
Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.
Informując o konieczności poniesienia sporych nakładów finansowych próbują wyłudzić pieniądze żerując na dobrym sercu rozmówcy i jego strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję wywierają słowną presję na starszych osobach. By osiągnąć swój cel potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy.
Pamiętajmy, że żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Zarówno diagnostyka, pobyt w szpitalu jak i podawane leki są darmowe. Jeśli dzwoni do nas osoba która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.
Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które uchronią przed staniem się ofiarą takiego oszustwa.
1. Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
2. Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
3. Zawsze potwierdzaj prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
4. Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
5. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję (nr 112)!
Komendant Miejski Policji w Grudziądzu,
grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb2/informacje/wiadomosci/122758,NOWA-METODA-DZIALANIA-OSZUSTOW-DO-NIECNYCH-CELOW-WYKORZYSTUJA-PANDEMIE-COVID-19-.html
Ostatnie Artykuły

168 km/h na trasie średnicowej w Grudziądzu - majówka pod policyjną kontrolą

Strażnicy pilnowali Grudziądza przez cały weekend - od biegu po wyścig juniorów

Grudziądz świętował biało-czerwono. Sport i uroczystości wypełniły majowy weekend

W Grudziądzu sadzonki za recykling. CEE szykuje majowe warsztaty

Rejsy po Wiśle wracają do Grudziądza. Z pokładu widać miasto inaczej
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz 2:2. Remis po emocjonującym meczu w Chojnicach](/images/mecz/thumbnails/chojniczanka-chojnice-olimpia-grudziadz-03052026-22.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz 2:2. Remis po emocjonującym meczu w Chojnicach

Maj w grudziądzkim muzeum będzie gęsty od wydarzeń i darmowych wejść

Majówka zmieni ruch w Grudziądzu. Tramwaje i autobusy pojadą inaczej

64 km/h za dużo w Grudziądzu - motocyklista stracił prawo jazdy

Balony nad Grudziądzem – poranny pokaz może być najpiękniejszy

Julia Żugaj wystąpi na Jarmarku Spichrzowym. Młodzi fani dostaną mocny punkt programu

Literacki weekend wraca do Grudziądza. Festiwal Jednym Słowem znów przyciągnie czytelników

Maj nad wodą w Grudziądzu - miejskie wypożyczalnie ruszają pełną parą

