W drukarniach drukuje się wiele materiałów. Bardzo popularną opcją jest druk plakatów. Są potrzebne między innymi do reklamowania wszelkich imprez, jednak mogą też być idealnymi nośnikami reklamowymi punktów handlowych, czy też promocji w sklepach. Rozklejane w widocznych punktach w mieście, czy też nawet na ścianach danego sklepu, przyciągają wzrok klientów i powodują, że bardziej się oni interesują daną ofertą. Z uwagi jednak na wielkość plakatu, rodzaj papieru i konieczność drukowania dobrej jakości tuszami, druk plakatów może być bardzo kosztowny. Nie bez znaczenia jest też to, że konieczne jest odpowiednie przygotowanie maszyn drukujących i poświęcenie czasu tylko na drukowanie plakatów. To także generuje dodatkowe koszty tej usługi. Czy można zlecić drukowanie plakatów i nie zapłacić za usługę zbyt wiele? Tak, pod warunkiem, że zlecenie zostanie wysłane do drukarni online

Drukarnie działające tylko przez Internet. W nich ceny druku plakatów są być znacznie niższe

W drukarniach internetowych przyjmowane są zlecenia od klientów z całej Polski. Zleceń jest sporo, więc drukarnia nawet przy małej marży może generować spore zyski. Z tego między innymi powodu może ustalać konkurencyjne ceny swoich usług. Bardzo duże znaczenie mają także niskie koszty funkcjonowania takiej drukarni. Te, które działają stacjonarnie, ponoszą znaczne koszty reklamowania swoich usług i utrzymania budynku, w którym działają. Aby liczyć na zainteresowanie klientów, musi to być budynek w atrakcyjnym punkcie miasta. Drukarnie online mogą działać w dowolnym miejscu, bo i tak oferują swoje usługi tylko przez Internet. Z powodzeniem więc mogą działać nawet na prowincji, gdzie koszty utrzymania budynku drukarni są o wiele niższe niż podobnego w mieście.

 Druk plakatów. W drukarni internetowej nie wiąże się z koniecznością wydania sporej sumy pieniędzy

Druk plakatów w drukarni online. Jak go zlecić?

Zlecenie druku plakatów przyjmowane jest zdalnie. Klient może je wysłać poprzez stronę internetową drukarni. W przypadku zamówień nietypowych, powinien dopisać co ma być przedmiotem zlecenia i jaka ilość plakatów go interesuje. Koszt realizacji zlecenia zgodny jest zawsze z cennikiem drukarni, pod warunkiem, że taka pozycja w cenniku występuje. W przypadku zamówień nietypowych, ceny często ustalane są indywidualnie i mogą być jeszcze bardziej konkurencyjne.

Aby zlecić druk plakatów, można we własnym zakresie przygotować ich projekt, nie zawsze jednak jest to niezbędne. Wiele drukarni online w swojej ofercie ma także wykonywanie projektów plakatów, wizytówek czy ulotek reklamowych. Nie jest to usługa związana z dużymi kosztami. W przypadku, gdy zamówienie na druk jest znacznej wartości, wykonanie projektu plakatu do druku może być nawet darmowe. Oczywiście realizacja zlecenia drukowania rozpoczyna się po tym, jak klient zaakceptuje projekt. Jeśli tego nie zrobi, a poprosi o zmiany w projekcie, nowy projekt zostanie mu także przesłany do akceptacji.

Z reguły realizacja zlecenia trwa kilka dni, w przypadku większych zamówień nawet kilkanaście. Zawsze jednak klient jest wcześniej powiadamiany o tym, kiedy otrzyma wydrukowane plakaty. Wysłane zostaną do niego przesyłką kurierską. Czas dostawy nie przekracza najczęściej 1-2 dni.