Komendant Miejski Policji w Grudziądzu spotkał się z policjantami pełniącymi służbę przygotowawczą. Spotkanie było okazją do otwartej rozmowy pomiędzy szefem jednostki, a funkcjonariuszami na tematy zawodowe. Insp. Marcin Zaleśkiewicz poruszył kwestie związane z etyką zawodową, bezpieczeństwem mundurowych oraz trudem policyjnego rzemiosła.

Szef grudziądzkich policjantów insp. Marcin Zaleśkiewicz spotkał się dzisiaj (1.12.21) z policjantami będącymi w służbie przygotowawczej. Na świetlicy znaleźli się policjanci, którzy są w służbie nie dłużej niż trzy lata. Młodzi funkcjonariusze mieli okazję swobodnie porozmawiać z komendantem. Komendant przypomniał wszystkim o obowiązujących każdego policjanta zasadach etyki, a także o poszanowaniu prawa i godności drugiego człowieka.

Od starszych kolegów, a w szczególności bezpośrednich przełożonych wymaga się wsparcia młodych adeptów sztuki policyjnej, ich kształcenia, mobilizowania oraz przypominania o tym, czego nauczyli się podczas kursu podstawowego w szkole policji. Coroczne spotkania z udziałem komendanta jest elementem dydaktyki, wychowania oraz mobilizowania do efektywniejszej pracy, a jednocześnie dobrą okazją do zapoznania się z problemami, jakie trapią młodych policjantów oraz okazją do wyjaśnienia nurtujących ich spraw.

podkom. Robert Szablewski