Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W najbliższy czwartek w Galerii Akcent wystawa malarstwa Heleny Rydellek. Gościnnie wystąpi chór Tibi Mariae pod dyrekcją Małgorzaty Gołuńskiej. Wstęp wolny.

 

Autorka prac mówi o sobie: „Parę godzin dziennie jeżdżę grudziądzkimi ulicami jako taksówkarka. Popołudniami jestem chórzystką zasilającą alty w mym ukochanym chórze Tibi Mariae. Z mężem spędzamy dużo czasu przy grach planszowych. Mam czworo dzieci i ośmioro wnuków, na których czekam cały rok, aby pobyć z nimi na tygodniowych wakacjach w Grudziądzu.

A większość czasu – głównie wieczorami - spędzam przed sztalugą. To właśnie wtedy przenoszę się do swojego świata przepełnionego wrażliwością, spostrzegawczością, bezgraniczną radością i nieustającą potrzebą tworzenia. Przyznaję, że często analizuję twarze spotkanych przypadkiem osób, zastanawiając się nad ich emocjami, które mogłabym przenieść na płótno. To właśnie portrety są najważniejszą częścią mojego artystycznego świata, w którym znaleźć można także kwiaty, naturę i widoki miast. Zapraszam na moją trzecią indywidualną wystawę organizowaną przez Centrum Kultury Teatr.

Wydarzenie rozpocznie się 14 października o godz. 18.00.

Biuro Prasowe i Medialne