UM Grudziądz: Wsparcie finansowe z PFRON dla osób niepełnosprawnych

1 min czytania

Już tylko do końca sierpnia trwać będzie nabór wniosków w ramach programu Aktywny samorząd”, w ramach którego osoby niepełnosprawne lub ich opiekunowie mogą uzyskać wsparcie finansowe na zakup niezbędnego sprzętu.

Termin naboru wniosków w ramach modułu I programu upływa w dniu 31.08.2021 r. W ramach tego modułu osoby niepełnosprawne lub ich opiekunowie mogą uzyskać dofinansowanie między innymi do: zakupu sprzętu elektronicznego, oprzyrządowania do posiadanego samochodu, prawa jazdy, zakupu lub naprawy wózka albo skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, zakupu lub naprawy protezy kończyny czy kosztów pobytu dziecka w przedszkolu.

Nabór wniosków w ramach modułu II programu rozpocznie się 1 września i potrwa do 10 października 2021 r. W ramach modułu II osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą ubiegać się o dofinansowanie do kosztów nauki w szkole policealnej lub w szkole wyższej.

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są

Biuro Prasowe i Medialne

Urząd Miejski w Grudziądzu,

grudziadz.pl/artykul/69/18111/wsparcie-finansowe-z-pfron-dla-osob-niepelnosprawnych

Autor: krystian