29 kwietnia prezydent Grudziądza spotkał się z władzami Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Rozmawiano na temat dotychczas zrealizowanych działań w związku ze strategią stworzenia ośrodka medycznego w Grudziądzu.

 Współpraca WSG z władzami miasta i dyrekcją Regionalnego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego trwa już kilka lat. Efektem tej kooperacji jest uruchomienie dedykowanych studiów dualnych na kierunku pielęgniarstwo. Studia prowadzone są przez Metropolitalne Kolegium Nauk Medycznych WSG od roku akademickiego 2020/2021. Z nauki zwodu korzysta obecnie 65 osób. Dzięki współpracy uda się zasilić kadry grudziądzkiej lecznicy, która cierpi na brak personelu.

– Mimo różnych trudności cały czas prowadzimy rozmowy na temat przyszłych działań, nawet po pandemii. Dzięki zaangażowaniu szpitala udało się stworzyć odpowiednie warunki do przeprowadzenia rekrutacji oraz rozpoczęcia kształcenia – mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Kierunek pielęgniarstwa to pierwszy krok do rozwoju bydgoskiej uczelni na terenie Grudziądza. W planach WSG jest także utworzenie kierunku lekarskiego oraz położnictwa, z perspektywą włączenia Regionalnego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego, w której odbywałoby się kształcenie kliniczne.

W spotkaniu udział wzięli: prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, sekretarz miasta Andrzej Cherek, rektor senior prof. Wiesław Olszewski oraz kanclerz WSG Filip Sikora.


Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne