Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Po feriach zimowych uczniowie klas I-III wracają do szkół. Pozostałe obostrzenia zachowują ważność.

 Podczas wczorajszej konferencji prasowej Rząd poinformował o powrocie dzieci do szkół. Od poniedziałku, 18 stycznia, uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej. Wszystkie zajęcia odbywać zgodnie z zaleceniami Rządu.

– Od poniedziałku, 18 stycznia, dzieci wracają do szkół, które będą pracować w reżimie sanitarnym, w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister poinformował także, że na przełomie grudnia i stycznia odbywały się konsultacje dotyczące lekcji stacjonarnych. Przeprowadził je m.in. z Radą Konsultacyjną do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji.

– Po tych wszystkich konsultacjach (...) wypracowaliśmy wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla klas I-III szkół podstawowych. To są oczywiście zalecenia do zrealizowania wszędzie tam, gdzie jest to możliwe – powiedział Czarnek.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i pracowników oświatowych, pracownicy szkół mieli możliwość zrobienia bezpłatnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 w grudziądzkiej lecznicy.

Natomiast Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił decyzję Rządu o utrzymaniu dotychczasowych obostrzeń. Dotyczą one zgromadzeń publicznych i spotkań organizowanych w domach do 5 osób, funkcjonowania gastronomii tylko na wynos i z dowozem, otwarcia hoteli tylko dla medyków oraz pracowników, zamkniętych stoków narciarskich, uprawiania wyłącznie sportu profesjonalnego, 10-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski transportem zbiorowym oraz ograniczenia funkcjonowania sklepów i galerii handlowych.


Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne