Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Funkcjonariusze zatrzymali troje mężczyzn, którzy byli podejrzewani o kradzież artykułów gospodarstwa domowego w dwóch marketach na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu. 22 i 27-latek usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

W sobotę (9.01.2021) mundurowi zostali zaalarmowani, że troje mężczyzn w jednym z marketów na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu dokonali kradzieży kompletu garnków wartości ponad 600 złotych. Policjanci po zebraniu wiadomości udali się w penetrację za sprawcami. Posiadając wstępne informacje o wyglądzie i ubiorze sprawców, szybko udało się im ich namierzyć w pobliżu innego marketu. Jak się okazało w markecie przy, którym zatrzymano podejrzewanych mężczyzn, doszło również do kradzieży kompletu sztućców wartości blisko 600 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani w chwili gdy oczekiwali na taksówkę, która miała ich zabrać z miejsca przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni, to dobrze znani grudziądzkim mundurowym 27 i dwóch 22-latków, mieszkańcy powiatu grudziądzkiego. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (11.01.2021) wszyscy trzej zostali przesłuchani przez grudziądzkich śledczych. Jeden z 22-latków usłyszał zarzuty kradzieży artykułów gospodarstwa domowego. W toku prowadzonych czynności okazało się, że 27-latek jest podejrzany o dokonanie kradzieży w jednym z marketów na terenie Grudziądza, do której doszło na początku roku. Tam również doszło do kradzieży artykułów gospodarstwa domowego. Również usłyszał zarzuty kradzieży. Drugiego 22-latka przesłuchano w charakterze świadka. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Za popełnienie tego rodzaju przestępstwa, 22 i 27-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

podkom. Robert Szablewski

  • patelnia i dwie butelki akoholu
  • Zakładanie kajdanek na ręce