Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Okres świąteczny za nami, coraz więcej osób żegna się z choinką. Rodzi się więc pytanie co z nią zrobić? Przedsiębiorcy odbierający odpady komunalne do 12 lutego 2021 r. włącznie, będą zabierać choinki naturalne wystawione przy pojemnikach na odpady dla danej nieruchomości.

 


- w sektorze I, czyli na osiedlu Rządz i Mniszek będzie to w każdy czwartek,

- w sektorach II, III, IV, czyli na osiedlach: Kawalerii Polskiej, Lotnisko, Kopernika, Strzemięcin, Śródmieście, Wyzwolenia i Tarpno w każdą środę,

- sektor V, czyli w Owczarkach, Tuszewie, Wielkim Tarpnie oraz Osiedlu Kuntersztyn w każdy piątek.


Prosimy mieszkańców oraz zarządców nieruchomości o zgłaszanie miejsc odbioru choinek (co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem) do Biura Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Grudziądzu pod nr tel. 56 45 10 285 lub 56 45 10 335, bądź za pomocą e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Choinkę należy postawić przy pojemnikach na odpady albo pociętą na małe kawałki umieścić w pojemniku na odpady biodegradowalne. Ponadto od poniedziałku do soboty drzewka można przekazać bezpłatnie do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Składowej 21 w Grudziądzu i ZGO Zakurzewo.


Z kolei choinki w doniczkach z systemem korzeniowym można dostarczyć do Centrum Edukacji Ekologicznej (CEE) przy ul. Nad Torem 1, którego pracownicy posadzą je na miejskich terenach. Choinki w doniczkach dostarczone poza godzinami urzędowania można pozostawić na parkingu CEE przy bramie wjazdowej.

 
Beata Adwent
Rzecznik Prasowy