Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Uszkodzony zamek w drzwiach – Jak je otworzyć?

Uszkodzony zamek, którego nie można otworzyć może przytrafić się każdemu. Czy da się go otworzyć domowymi sposobami czy lepiej wezwać specjalistyczne pogotowie zamkowe Łódź ?

Samodzielna próba otwarcia zamka

Jeśli czujemy się na siłach możemy spróbować otworzyć zacięty zamek samodzielnie. Wiele osób błędnie myśli, że otwarcie zamka nie musi być wcale trudne – wystarczy odpowiedni wytrych, wiedza, umiejętności oraz doza cierpliwości. Jeśli faktycznie tylko to byłoby potrzebne to zamek na którego wydaliśmy sporą kwotę pieniędzy nie jest w stanie nas skutecznie ochronić przed zakusami złodzieja. Tak więc należy przygotować się na to, że próba otwarcia zamka samodzielnie zakończy się fiaskiem. Może też doprowadzić do sytuacji w której zamek zostanie gruntownie uszkodzony, a więc będzie wymagał wymiany. Można oczywiście próbować manipulować kluczem w zamku, aby po pewnym czasie doszło do odblokowania mechanizmu.

Jeśli mamy możliwość odkręcenia zamka to jest to jedyne logiczne rozwiązanie w tej sytuacji – wystarczy więc odpowiedni śrubokręt, aby zdemontować wkładkę zamka lub cały zamek. Co jeśli nie mamy możliwości demontażu zamka? Wtedy lepiej sięgnąć po usługi doświadczonego ślusarza, który będzie w stanie otworzyć taki zamek z użyciem odpowiednich narzędzi.

Pomoc ślusarza

Ślusarz pracujący w pogotowiu zamkowym może przybyć na miejsce w bardzo krótkim czasie, co bez wątpienia stawia tego typu usługę na piedestale wśród innych tego typu ofert. Kluczową kwestią dla praktycznie każdego klienta jest to, że w momencie w którym nie jesteśmy w stanie dostać się do własnego domu lub mieszkania pojawił się ktoś kto będzie w stanie pomóc w takiej nietypowej, awaryjnej sytuacji. Zamawiając usługę awaryjnego otwarcia zamka zaoszczędzamy czas jaki mielibyśmy poświęcić na bezowocne próby samodzielnego otwarcia uszkodzonego zamka, a do tego nie ryzykujemy tego, że uszkodzimy drzwi lub futrynę w trakcie prób nieumiejętnego forsowania mechanizmu zamka. Praca profesjonalnego ślusarza jest dyskretna, bo najczęściej przebiega bezinwazyjnie – dzięki sprawnej manipulacji mechanizmem i z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi jest on w stanie zmusić kłopotliwy zamek do współpracy. Zwykle po otwarciu uszkodzonego lub zablokowanego zamka będzie konieczność jego demontażu oraz naprawy, ewentualnie wymiany na inny model. Tak więc w nie musimy zamawiać ponownie kolejnej usługi, która jest w danym momencie dla nas potrzebna – od razu otrzymujemy kompleksową obsługę, aby tego typu sytuacja drugi raz się już nie powtórzyła.

Przeczytaj: Jakie obowiązki ma ślusarz pracujący w Łodzi?