Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Meble, na których nie warto oszczędzać. Za co lepiej zapłacić więcej?

Umeblowanie do domu można kupić w wielu wariantach do wyboru, a co za tym idzie, także w wielu cenach. Na niektórych można oszczędzić, ale są także i takie, na które warto poświęcić większą sumę, aby były wygodne, trwałe, ergonomiczne. Sprawdź, na jakich meblach nie opłaca się oszczędzać.

Meble wypoczynkowe do salonu

Narożnik czy kanapa, które mogą być uzupełnione również o komfortowy fotel, to najważniejsze umeblowanie w salonie. Meble wypoczynkowe można kupić w naprawdę niskich cenach – nawet poniżej tysiąca złotych. Czy warto?

Z mebli wypoczynkowych korzystamy każdego dnia, dlatego powinny być solidne. Także ważny jest komfort, ponieważ tylko wtedy możemy na nich wypocząć. Dobry narożnik czy kanapa powinny być wyposażone w sprężyny – sama pianka to za mało. Także ważna jest jakość tkanin – powinny być odporne na wytarcie. Dużym plusem będzie także zdejmowana tapicerka – można ją łatwo utrzymać w czystości.

Oczywiście, nie oznacza to, że za meble wypoczynkowe trzeba zapłacić fortunę. Solidny narożnik można kupić w cenie już od około 2 000 złotych.

Fotel do biurka

Drugim bardzo ważnym meblem, na którym nie warto oszczędzać, jest fotel biurkowy. To mebel, z którego korzysta się do pracy, ale również do rozrywki, na przykład do grania na komputerze. Nieodpowiednio dopasowany może przekładać się na bolące plecy, uniemożliwiać skupienie się na zadaniach.

Dobre fotele biurowe to fotele ergonomiczne. Oznacza to, że powinny one cechować się dopracowaną budową, aby umożliwić przyjęcie wygodnej pozycji. Fotel powinien być odpowiednio wyprofilowany, by pasować do sylwetki człowieka. Ważna jest też regulacja jego poszczególnych elementów jak siedzisko, podłokietniki, aby dostosować go do swojej sylwetki.

Za ergonomiczny fotel biurowy trzeba zapłacić więcej niż za zwykły model ze sklepu biurowego, jednak to inwestycja, na którą warto się zdecydować.

Meble kuchenne

Także nie powinniśmy zanadto oszczędzać na zakupie mebli kuchennych. To wyposażenie, które także używane jest każdego dnia, dlatego jest ono w wyższym stopniu narażone na uszkodzenie.

Można zdecydować się na zakupienie gotowych mebli, ale także zlecić ich wykonanie na zamówienie. Niezależnie od wybranej opcji, warto zdecydować się na wyższej klasy zabudowę – z drewna, lepszej jakości płyt meblowych, z solidnym blatem, na przykład kamiennym, z wysokiej klasy płyty MDF. Ważne jest także odpowiednie wyposażenie mebli, na przykład funkcjonalne półki, szuflady typu cargo, kosze.