Jutro, 26 marca, zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie centrum miasta. Jakie utrudnienia czekają w związku z tym grudziądzan?

 

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich od dnia 26 marca 2020 r., w związku z realizacją inwestycji pn. „Przebudową ulicy Sienkiewicza”, zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie Centrum.

Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie ul. Sienkiewicza na odcinku od wjazdu na teren Targowiska Miejskiego od strony ul. gen. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich – włącznie z wyłączeniem skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z ulicą Kosynierów Gdyńskich.

Objazd dla pojazdów jadących z kierunku ul. gen. Sikorskiego w kierunku ulicy Sienkiewicza wyznaczono poprzez ul. marsz. Józefa Piłsudskiego, ul. Mickiewicza; objazd dla pojazdów jadących z kierunku ul. Al. 23 Stycznia wyznaczono poprzez ul. Mickiewicza, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego, ul. gen. Sikorskiego.

W związku z wyłączeniem możliwości przejazdu ulicą Kosynierów Gdyńskich, ulica ta na czas remontu staje się drogą bez przejazdu z wprowadzonym ruchem dwukierunkowym oraz jednostronnym zakazem zatrzymywania się. Możliwość wjazdu realizowana będzie z kierunku ul. marsz. Józefa Piłsudskiego oraz z kierunku ulicy J. Wybickiego.

Dla zapewnienia ciągłości ruchu komunikacji autobusowej, w ciągu ulicy Mickiewicza zlikwidowane zostaną wszystkie miejsca parkingowe zlokalizowane po stronie Poczty Głównej oraz część miejsc zlokalizowanych przy Urzędzie Stanu Cywilnego, dodatkowo na ulicy Mickiewicza zlokalizowane zostaną przystanki komunikacji miejskiej.

Wjazd i wyjazd na parking przy Targowisku Miejskim odbywać będzie się od strony ulicy gen. Sikorskiego.

Za wszelkie utrudnienia drogowcy przepraszają.

Źródło: ZDM Grudziądz