Szorowarka do podłóg

wzbudza ogromne zainteresowanie wśród konsumentów. Co ciekawe, podobny stan rzeczy nie dotyczy jedynie właścicieli firm zajmujących się profesjonalną konserwacją powierzchni płaskich, ale także przedsiębiorstw, które po prostu działają w obiektach charakteryzujących się dość dużym metrażem. Szorowarka jednotarczowa okazuje się znacznie lepszą opcją od korzystania z tradycyjnych sposobów mycia podłogi jak np. szorowanie ich przy pomocy zwykłego mopa. Szorowarki do podłóg umożliwiają szybsze zaprowadzenie porządku, a efekty ich pracy utrzymują się znacznie dłużej, co jest powodem większej satysfakcji zarówno u wykonawcy, jak i osoby zlecającej wykonanie pracy. Szorowarki występują w tak wielu wariantach, jeśli chodzi o modele, że każdy klient z pewnością jest w stanie wśród nich odnaleźć propozycję stanowiącą idealne odbicie konkretnych potrzeb.

Szorowarka do podłóg jako odpowiedź na potrzeby konsumentów

Konsumenci zaczęli zgłaszać zapotrzebowanie na maszyny czyszczące, które mogłyby być użytkowane na naprawdę dużych powierzchniach. Wszystko to powodowane jest chęcią zapewnienia i utrzymania możliwie najlepszych warunków pracy. To bardzo ważne, aby dokładać wszelkich starań, jeśli chodzi o wywiązywanie się z postanowień, które zostały opisane w dokumentach traktujących o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy. Szorowarki do posadzek występują w kilku wersjach, na jakie warto zwrócić uwagę podczas zakupów:

  • szorowarka Scrubmaster B3 (idealna do czyszczenia małych pomieszczeń) oraz E10 lub B10 (obie mogą wysprzątać aż 1 400 metrów kwadratowych w zaledwie jedną godzinę);

  • szorowarki do podłóg Scrubmaster B30 i B45. Pierwszy wariant osiąga wynik do 1 900 m2/h, drugi jest nieco bardziej wydajny — z jego pomocą można wyszorować w godzinę nawet 2 400 metrów kwadratowych;

  • szorowarki B70, B90 oraz B120 — wszystkie mają moc, która umożliwia im czyszczenie nawet 4 200 metrów kwadratowych na godzinę, ale poszczególne modele różnią się swoją budową, sposobem obsługi oraz innymi istotnymi kwestiami.

Warto zwrócić uwagę na to, że każda szorowarka do podłóg pochodząca z oferty niemieckiego producenta Hako, to swoista definicja wysokiej jakości. Marka dokłada wszelkich starań, aby w pozytywny sposób prezentować się na tle firm konkurencyjnych. Niezaprzeczalną zaletą ich produktów jest fakt, że wszystkie mają bardzo intuicyjnie rozwiązany panel obsługi, dzięki czemu nauka korzystania z urządzeń trwa względnie krótko. Nie ma tam zbędnego komplikowania prostych rzeczy. To między innymi dlatego Hako stało się swoistą ikoną, jeśli chodzi producentów profesjonalnego sprzętu sprzątającego.

Szorowarka do podłóg: używane czy nowe?

Szorowarka do podłóg jest sprzętem, który poddawany jest dość dużej eksploatacji. Z tego powodu najlepszą opcją wydaje się inwestowanie w nowe urządzenia, najlepiej te pochodzące bezpośrednio ze sklepu producenta. Nie jest to jednak jedna z tych zasad, jakich nie wolno łamać. W niektórych sytuacjach kupno sprzętu używanego wydaje się dość sensownym rozwiązaniem. Głównie dotyczy to tych chwil, gdy chodzi o usprawnienie procesu czyszczenia podłóg w domu prywatnym lub małym biurze.

W takich miejscach szorowarka do podłóg nie będzie musiała być używana codziennie, a więc nie zostanie narażona na zbyt duże niszczenie. Pamiętajmy jednak, że każdorazowo kupując cokolwiek, co pochodzi z tzw. drugiej ręki, nie otrzymujemy gwarancji. Czasami warto mimo wszystko zainwestować w nowe urządzenia i mieć pewność, że w razie takiej potrzeby dostaniemy pomoc od producenta.