W kinie Helios w Grudziądzu po raz kolejny odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Dobre kino z dawką wiedzy". Tym razem tematem do dyskusji było zjawisko przemocy w rodzinie.

Dzisiaj (8.03.2019) w grudziądzkim kinie Helios odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Dobre kino z dawką wiedzy". Tematem do dyskusji był film pt. „Jeszcze nie koniec” reż. Xavier Legrand. Film przedstawia ciemną stronę życia rodzinnego, którego początkiem jest rozwód. Najmłodsze dziecko staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparte do muru, stara się zapobiec najgorszemu.

Zaproszeni goście, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej rozmawiali z młodzieżą o zjawisku przemocy w rodzinie. Data spotkania, która wypadła dokładnie w dzień kobiet (08.03.2019) była podłożem do dyskusji, by „płeć piękną”, która według policyjnych statystyk stanowi większość wśród osób doświadczających przemocy, szanować nie tylko od święta. Ponadto młodzież dowiedziała się, na czym polega przestępstwo znęcania się oraz procedura „Niebieskiej Karty”.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.