Cztery wskazówki, jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza dla domu

Innowacyjne technologie i nowe materiały w połączeniu z coraz większym zaangażowaniem naszych domowników sprawiły, że powietrze w domu jest coraz czystsze. Wprawdzie chociażby dlatego, że ma ich mniej, ale też dlatego, że inne. Ale jaki oczyszczacz powietrza wybrać?Coraz bardziej powszechne są osoby wrażliwe na zapachy. A to oznacza, że wszyscy musimy troszczyć się o to, aby nawet najmniejsze ilości pyłków czy alergenów nigdy nie dotarły do naszych pomieszczeń. Dlaczego? Ponieważ mogą one powodować kolejne reakcje alergiczne i uczulenia.

Dlaczego powietrze jest tak czyste w naszych mieszkaniach?

Powietrze w naszych mieszkaniach jest tak czyste dlatego, że jest oczyszczone. Oczyszczanie powietrza jest zjawiskiem naturalnym i związanym z ruchem powietrza w wyniku spalania pali w piecach, spalania kominków, spalania w paleniskach. To wszystko wprawdzie powoduje, że powietrze jest czyste, ale nie powinno nas to zniechęcać do korzystania z odpowiednich urządzeń. Kilka wskazówek, aby wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza dla domu:

  • Jaka powinna być temperatura pracy? – Powinna być na poziomie najwyżej 35 st. C, by wyeliminować wszelkie drobnoustroje, które mogą znajdować się w powietrzu.
  • Ile powinien trwać cykl oczyszczania? – Oczyszczanie powietrza powinno trwać nie więcej niż 3 minuty.
  • Czy powinien mieć kilka trybów pracy? – Tak, aby można było za każdym razem dobrać odpowiedni tryb pracy dla tego konkretnego pomieszczenia.
  • Czy może być wyposażony w czujniki? – Tak, ponieważ są one niezbędne do najlepszego dostosowania się do potrzeb danej pomieszczenia.
  • Czy można do niego zastosować filtr z mechanicznym odwirowaniem? – Tylko wtedy możemy mówić o odpowiednim oczyszczaczu powietrza.

Jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza dla domu?

Powietrze w domu jest zanieczyszczone. I to nie tylko przez pyłki i alergeny. Istnieją również inne, nieprzewidywalne zanieczyszczenia, które wnikają do naszych pomieszczeń. Jeśli mamy w nich piecyk na paliwo stałe, to czyste powietrze nie jest możliwe. Właściwie to wtedy nie powinniśmy się bać pyłków, tylko szkodliwego dla środowiska CO. ## Co sprawia, że pojawia się pyłek? Co sprawia, że w domu może być tak czysty? Pyłki występują zawsze wtedy, kiedy coś się pali. To znaczy, że gdy zapalimy w piecu węgiel, to w pomieszczeniu pojawi się czarny pyłek. Co więcej, nie jest on jedynym składnikiem powietrza, który może nam nie pasować. Czyste powietrze to takie, w którym ilość pyłków nie przekracza 3 mikrogramów na metr sześcienny.