Trwają prace nad opracowaniem diagnozy dla Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego. Gmina-miasto Grudziądz, wraz z 20 gminami z naszego województwa, zakwalifikowała się do projektu badawczo-rozwojowego „Regiogmina”.
Urząd Miejski w Grudziądzu przystąpił do realizacji projektu „Usytuowanie na poziomie samorządów lokalnych instrumentów wsparcia dla MŚP, działających w oparciu o model wielopoziomowego zarządzania regionem”.
Projekt realizowany jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Program finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z Programu Strategicznego GOSPOSTRATEG.
Gmina-miasto Grudziądz oraz 20 innych gmin z województwa kujawsko-pomorskiego zakwalifikowała się do programu „Regiogmina”. W ramach projektu odbywają się prace nad wdrożeniem w mieście Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego. Jego głównym założeniem jest rozpoczęcie prac nad diagnozą gospodarczą Grudziądza oraz weryfikacja i zdefiniowanie instrumentów wsparcia przedsiębiorczości. Natomiast celem projektu jest wypracowanie metod i instrumentów wsparcia dla wzrostu konkurencyjności i innowacyjności lokalnych firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
– Do opracowania Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego niezbędna jest współpraca pomiędzy samorządem a przedstawicielami lokalnego biznesu. Mam nadzieję, że dokument pomoże i pozwoli rozwinąć się naszym przedsiębiorcom. Chcę skutecznie współpracować z przedstawicielami sektora gospodarczego. Dlatego zachęcam wszystkich przedsiębiorców do wzięcia udziału w badaniu opinii dotyczącej kapitału ludzkiego w naszym mieście – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.
Zachęcamy do podzielenia się z nami opinią na temat jakich kompetencji brakuje na lokalnym rynku pracy oraz dotyczących spraw kadrowych. Swoje uwagi można zgłaszać do 9 marca
TUTAJ
.Natalia Granica
Biuro Prasowe i Medialne