Grudziądzkie instytucje kultury: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, Centrum Kultury Teatr oraz Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego zapraszają na swoje strony WWW oraz na profile na Facebooku, gdzie przez najbliższe tygodnie w formie multimedialnej będą prezentowały swoje zbiory, wykłady, wywiady oraz będą angażowały online dzieci i młodzież w ramach edukacji historycznej i wiedzy z literatury i teatru.


źródło: pexels.com

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi

Przez najbliższe tygodnie Muzeum prezentować będzie zdigitalizowane zbiory, zaś codziennie w godzinach dopołudniowych dla uczniów i wszystkich miłośników historii i sztuki prezentować będzie wykłady online:

- poniedziałki – Ze sztuką na Ty!

- wtorki – Archeo-ciekawostki

- środy – Zdarzyło się kiedyś

- czwartki – Raz na ludowo!

- piątki – Żyć, aby tworzyć! Tworzyć, aby żyć! Prezentacja ciekawych form działań plastycznych

Informacja: 56 465 90 63 wew. 18, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona


FB


Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego

Biblioteka to nie tylko drukowane książki, ale także zdigitalizowane - często najbardziej wartościowe - dzieła literatury. W najbliższych tygodniach Biblioteka będzie udostępniać nie tylko własne zbiory online, ale także podpowie, jak znajdziemy dostęp do wyjątkowych publikacji innych bibliotek i wydawnictw.

W każdy piątek na Facebooku Biblioteki recenzowane będą książki i czytane będą ich fragmenty. Codziennie udostępniane będą spotkania autorskie z najbardziej popularnymi polskimi pisarzami.

Biblioteka regularnie będzie nagrywać i udostępniać w sieci czytanie dzieciom online, warsztaty prac plastycznych, a także popularne programy Biblioteki: Spotkanie z książką (literatura dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci), dzień z Franklinem (czytanie, zagadki, zabawy) czy propozycje prac plastycznych do wybranych pozycji książkowych.

Bibliotekarze drogą elektroniczną udzielają pomocy m.in. w zakresie informacji bibliograficznej i sporządzenia przez bibliotekarza kwerend (w ograniczonym zakresie) oraz bezpłatnych skanów fragmentów publikacji: naukowych, popularno-naukowych, regionaliów oraz artykułów z czasopism.

Biblioteka poleca także:

- Wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN:

https://libra.ibuk.pl/


- E-booki:

www.wolnelektury.pl

,

www.bookini.pl


- Audiobooki:

www.empik.com/premium/go

,

Audioteka

,

Posłuchaj za darmo

,

Lektury – domowe audiobooki

.


Informacja: 56 46 202 01 wew. 30, e-mail:

strona


FB


Centrum Kultury Teatr

Zaprasza na wywiady z artystami niepublikowane dotychczas w pełnej wersji, najciekawsze skróty spektakli teatralnych, a być może i całe spektakle, relacje z wystaw oraz małe formy teatralne online.

strona


FB



Biuro Prasowe i Medialne