• Dwaj rozbójnicy w rękach policji

  Grudziądzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 19-latka, pobili go i ukradli saszetkę z dokumentami. Sprawcami okazali się mieszkańcy Grudziądza w wieku 21 i 23 lat. Decyzją Sądu zostali aresztowani na 3 miesiące

 • Prezydent Maciej Glamowski podpisał porozumienie z...

  Czytaj więcej

  Jesteś miłośnikiem przyrody? Weź udział w czwartej edycji...

  Czytaj więcej

  W środę, 14 sierpnia br., w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Toruniu, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak oraz Jego zastępca mł. bryg. Jacek Kaczmarek, wręczyli funkcjonariuszom nagrody za profesjonalizm i bohaterskie zachowanie w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Wśród nagrodzonych znalazło się dwóch naszych funkcjonariuszy: st. kpt. Tomasz Zdrojewski – dowódca JRG w Grudziądzu,
  3 czerwca 2019 r. w Grudziądzu , udaremnił desperacki krok mężczyzny, który próbował skoczyć z pętlą na szyi ze słupa energetycznego wysokiego napięcia. Rozmowa prowadzona przez strażaka, uchroniła desperata przed śmiercią.
  mł. ogn. Paweł Chyła – dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Grudziądzu,
  11 czerwca 2019 r. w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego w Grudziądzu przyjął telefoniczne zgłoszenie – w sposób profesjonalny poprowadził rozmowę z mężczyzną, zapobiegając jego groźbie otworzenia gazu i związanego z tym wybuchu.

  Tego samego dnia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Toruniu, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak, wręczył funkcjonariuszom nagrody z okazji jubileuszu ich służby i pracy. Wśród nagrodzonych bryg. Robert Gutowski – Komendant Miejski PSP w Grudziądzu,

  Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu 14402  Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu 14408

 • Włamali się do magazynu i ukradli…puste butelki

  Policjanci z Grudziądza zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do magazynu jednego z marketów, skąd zabrali skrzynki z pustymi butelkami. Obaj usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za włamanie, za co grozi im do 10 lat więzienia.

 • W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł....

  Czytaj więcej

  Informacja Turystyczna zaprasza do wspólnego...

  Czytaj więcej

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed burzami dla kilku regionów, w tym województwa kujawsko-pomorskiego. Tego typu zjawiska atmosferyczne regularnie występują w okresie letnim.

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj, 16 sierpnia. Agresywny pies zaatakował przypadkową osobę, a całą sprawę zarejestrował monitoring. My przy tej okazji przypominamy właścicielom psów o obowiązkach, jakie ciążą na nich wobec swoich pupili.

  Ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem/1

   

  Zjawisko: Burze z gradem/1

  Stopień zagrożenia: 1

  Obszar: Dotyczy powiatów: wszystkich województwa kujawsko-pomorskiego

  Ważność: od godz. 10:00 dnia 16.08.2019 do godz. 21:00 dnia 16.08.2019

  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska : 80%

  Uwagi: brak

  Dyżurny synoptyk: Agata Wojtkiewicz

  Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni; ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 88.

  Dzisiaj na Rynku odbędzie się wyjątkowy koncert - wystąpi...

  Czytaj więcej

 • MIT: Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg. Dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji przedstawiają to w zupełnie innym świetle.

 • Wczoraj na Górze Zamkowej Prezydent Maciej...

  Czytaj więcej

  Dzisiaj obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji...

  Czytaj więcej

  Mogło skończyć się utratą wartościowych rzeczy, ale dzięki interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej wszystko skończyło się szczęśliwie. Starszy mężczyzna zgubił swoją saszetkę, która na szczęście nie wpadła w niepowołane ręce.

 • Rozpoznajesz złodzieja – zadzwoń

  Policjanci z KMP prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży stali z terenu jednej z firm na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu. Śledczy w celu identyfikacji sprawcy zadecydowali opublikować wizerunek osoby podejrzewanej o dokonanie przestępstwa. Funkcjonariusze proszą o pomoc w tej sprawie i kontakt wszystkie osoby, które mogą przekazać jakiekolwiek informacje dotyczące osoby ze zdjęcia.

 • W przeddzień rocznicy Bitwy Warszawskiej, 14 sierpnia o...

  Czytaj więcej

  Od 5 sierpnia trwa naprawa gwarancyjna torowiska...

  Czytaj więcej