Dobiegła końca tegoroczna, jedenasta edycja programu „Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin na kartę rowerową”. Dokument uzyskało 377 uczniów z piętnastu szkół z terenu Grudziądza i okolic.

 • Kilka rad od grudziądzkich policjantów na wakacje

  Wakacje, czas letnich urlopów to okres kiedy chcemy wypocząć, zrelaksować się i zapomnieć o troskach. Wszystkim właśnie takiego wypoczynku życzymy. Policjanci z Grudziądza jak zawsze będą dbać o nasze bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku i podczas podróży na drogach w regionie. Funkcjonariusze przestrzegają jednak, że wakacji nie mają złodzieje. Mundurowi przypominają też, że o bezpieczeństwo powinniśmy zadbać przede wszystkim sami.

 • We wtorek, 18 czerwca podczas konferencji prasowej...

  Czytaj więcej

  Energa Operator informuje, że nastąpią czasowe przerwy w...

  Czytaj więcej
  Od 17 czerwca do 30 sierpnia w Czytelni Czasopism można obejrzeć ekspozycję zbiorów ikonograficznych i wydawnictw związanych z naszym miastem. Zapraszamy w godzinach otwarcia Biblioteki.

  Dzisiaj, 17 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Każde dziecko wie, jak bezpiecznie na drodze zachować się”. Zabawa organizowana jest przez Straż Miejską oraz szkołę z Korczaka.

  Bohaterska postawa grudziądzkich strażników, którzy nieśli pierwszą pomoc kobiecie, potrąconej przez samochód. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych.

 • Policjanci spotkali się z seniorami

  Policjanci z grudziądzkiej jednostki odwiedzili seniorów w domu dziennego pobytu „Bezpieczna Przystań”. Ochrona seniorów przed zagrożeniami to główne założenie realizowanego przez mundurowych cyklu spotkań z osobami starszymi w ramach programu profilaktycznego pod nazwą „Bezpieczny senior”.

 • Kryminalni z Grudziądza przejęli ponad 140 g narkotyków

  Grudziądzcy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków narkotycznych. Pomad 122 g amfetaminy i blisko 19 g marihuany zabezpieczyli kryminalni podczas przeszukania jednego z mieszkań przy ul. Bora Komorowskiego w Grudziądzu. Podejrzany usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Podczas trzeciej edycji „Twórczego...

  Czytaj więcej

  Róże, które właśnie w czerwcu kwitną...

  Czytaj więcej

  Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Budżetu i...

  Czytaj więcej

  Zjawisko: o burzach z gradem

  Stopień zagrożenia: 3

  Obszar: Dotyczy wszystkich powiatów.

  Ważność: od godz. 18:00 dnia 15.06.2019 do godz. 04:00 dnia 16.06.2019

  Przebieg się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 40 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 130 km/h. Miejscami grad o rozmiarze do 5 cm. Lokalnie ryzyko wystąpienia trąb powietrznych.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

  Uwagi: brak

  Dyżurny synoptyk: Grzegorz Pietrucha

  Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni; ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 69

  Komendant Straży Miejskiej w Grudziądzu Mariusz Sędzicki otrzymał odznaczenie „Szeryfa Praw Dziecka”. Uroczysty apel odbył się w Szkole Podstawowej nr 1, która postanowiła przeprowadzić tę akcję.

 • Dzieci i młodzież chętnie odwiedzają policjantów

  Grudziądzcy policjanci w komendzie gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21. Funkcjonariusze zawsze chętnie przyjmują gości. Mundurowi nie tylko opowiadają o swojej pracy, ale starają się zainteresować swoją atrakcyjną służbą. Być może, któryś z uczniów założy w przyszłości policyjny mundur.

 • Policjanci z Grudziądza proszą o pomoc…

  Policjanci z KMP w Grudziądzu poszukują Piotra Tuszyńskiego. Notoryczny złodziej sklepowy, który poszukiwany jest na podstawie kilkunastu listów gończych ukrywa się przed policjantami. Miejscowi funkcjonariusze w tej sprawie zwracają się o pomoc do mieszkańców.

 • Prezydent Grudziądza ogłosił nabór kandydatów...

  Czytaj więcej

  W czwartek, 13 czerwca w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu...

  Czytaj więcej

  W najbliższy piątek, 21 czerwca Urząd Miejski będzie...

  Czytaj więcej

  Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy...

  Czytaj więcej

  Rada Nadzorcza spółki OPEC GRUDZIĄDZ podjęła...

  Czytaj więcej