Finał 45.Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium...

Czytaj więcej

Zaborskie Towarzystwo Naukowe również w tym roku...

Czytaj więcej

Zapraszamy grudziądzkich seniorów na pierwsze,...

Czytaj więcej

22 grudziądzkie szkoły otrzymają łącznie 240 tys. zł w...

Czytaj więcej

Sekretarz Miasta Andrzej Cherek znalazł się w Zarządzie...

Czytaj więcej

Uchwałą Rady Miejskiej, od 22 marca br., funkcję Skarbnika...

Czytaj więcej

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to doskonały moment, by zadbać o porządek. Do tego, że nasze miasto i najbliższa okolica będzie ładniejsza, przyczynić się może każdy z nas.

b320775de3c297425b69dccc362220a9 L6580Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu w ramach edycji 2018 Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego (GBO) poparł propozycję zadania ogólnomiejskiego pod tytułem Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży „OGNIK” zgłoszonego przez strażaka Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu - Radosława Gawreckiego.

Z przyjemnością i wielką satysfakcją informujemy, że Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży „OGNIK” rozpocznie swoją działalność od dnia 26 marca 2019 r. Centrum zlokalizowane jest na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Strażackiej 1 w Grudziądzu. Jesteśmy pewni, że trud włożony w realizację zadania GBO spełni swoje główne zadanie, to znaczy pozwoli uczyć dzieci i młodzież bezpiecznych zachowań i przewidywania sytuacji mogących spowodować pożar lub inne zagrożenie.

W ramach zajęć odwiedzający będą mogli zapoznać się z pracą strażaka, zagrożeniami pożarowymi czającymi się w domowym pokoju, kuchni czy łazience. Duży nacisk położony jest także na bezpieczeństwo nad wodą zarówno w porze letniej jak i zimowej. Na przestrzeni kilkunastu metrów dzieci na własne oczy będą mogły porównać piękny las i zniszczenia które dokonuje w tym środowisku pożar, który często rozpoczyna się od małego pożaru traw lub miejsc biwakowych. Nie zapomnieliśmy także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ukoronowaniem zajęć jest możliwość wcielenia się w małego strażaka i wirtualna jazda prawdziwym strażackim samochodem do pożaru.

Mamy nadzieję, że wizyta i zasady bezpieczeństwa utkwią dzieciom i starszym odwiedzającym w pamięci. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w zajęciach.

Zajęcia odbywają się w dni robocze poniedziałek-piątek (wyłączając okresy wakacji, ferii zimowych i przerw świątecznych).
Czas trwania zajęć to ok 90 minut.
Godziny rozpoczęcia zajęć: 9:00, 11:00, 13:00.

Uzgodnienia terminu wizyty należy dokonać telefonicznie pod numerem +48 694 450 936, od poniedziałku do piątku w dni robocze (wyłączając okresy wakacji, ferii zimowych i przerw świątecznych), w godzinach 7:30 – 8:30. Prosimy o zapoznanie się z zapisami Regulaminu korzystania z Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży  „OGNIK” Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu dostępnego poniżej.

 • Wypadek drogowy na osiedlu Strzemięcin w Grudziądzu

  Wczoraj (18.03.19) w Grudziądzu na osiedlu Strzemiecin kierujący motocyklem kawaski uderzył w bok dostawczego peugeota. Ranni kierowcy z obydwu pojazdów trafili do szpitala. Policjanci ustalają jakie były wszystkie okoliczności zdarzenia, żeby wskazać jego przyczynę. Sprawa trafi do sądu.

 • Pijany motorowerzysta wjechał pod samochód

  Wczoraj (18.03.19) policjanci z grudziądzkiej „drogówki” likwidowali skutki wypadku drogowego w miejscowości Zawda w gminie Łasin. Kierowca audi uderzył w motorowerzystę, który nagle wjechał na drogę krajową z „gruntówki”. Ranny 34-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zachowanie lekkomyślnego kierowcy wkrótce rozpatrzy sąd.

 • Serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziców...

  Czytaj więcej

  W Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w piłce...

  Czytaj więcej

  Zapraszamy na grudziądzkie obchody Dnia Mikołaja Kopernika...

  Czytaj więcej

  W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego zapraszamy na...

  Czytaj więcej

  Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego...

  Czytaj więcej

  Dziś jeszcze do godz. 14.00 i jutro, tj. 20 marca w godz....

  Czytaj więcej

 • Działania „Trzeźwa autostrada”

  Dzisiaj (18.03.19) w godzinach porannych na grudziądzkim węźle autostradowym czterech policjantów z „drogówki” intensywnie sprawdzało trzeźwość kierowców. Mundurowi prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Funkcjonariusze sprawdzili 378 kierowców na zawartość alkoholu – wszyscy byli trzeźwi.

 • Alicja Tomaszewska z Zespołu Szkół...

  Czytaj więcej

  Poznaliśmy już wstępną listę projektów złożonych do...

  Czytaj więcej

  W ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań z...

  Czytaj więcej

  Serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziców...

  Czytaj więcej