Grudziądzcy policjanci zatrzymali mieszkańca Grudziądza, który jest podejrzany o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. 29-latek usłyszał już zarzuty. Postanowieniem sądu trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

W środę (3.11.2021) policjanci zostali powiadomieni, że na ulicy Słowackiego w Grudziądzu , na chodniku leży zakrwawiony mężczyzna. Natychmiast w to miejsce udały się patrole policji. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że do jednego z mieszkań na ulicy Słowackiego w Grudziądzu wszedł mężczyzna, gdzie następnie kilkukrotnie uderzył 40-latka niebezpiecznym narzędziem po czym zbiegł. W wyniku tego pokrzywdzony doznał ran kończyn górnych i dolnych. Następnie wyszedł z mieszkania i przewrócił się na chodniku. Tam został znaleziony przez przechodniów, którzy powiadomili służby ratunkowe. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wytypowali prawdopodobnego sprawcę. Już następnego dnia we wczesnych godzinach porannych został on zatrzymany przez „kryminalnych”. Mężczyzną okazał się dobrze znany grudziądzkim stróżom prawa 29-letni grudziądzanin wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi.

W czwartek (4.11.2021) został doprowadzony do prokuratora, gdzie usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Dzisiaj (5.11.2021) na wniosek policjantów i prokuratora sąd na posiedzeniu zdecydował, że 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Podejrzanemu grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Robert Szablewski