Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Grudziądz znalazł się na liście wygranych projektów pierwszej edycji programu Polski Ład. W ramach wsparcia miasto otrzyma prawie 15 milionów złotych na budowę dróg na osiedlu Rządz.

 


25 października ogłoszono wyniki 1. edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.

– Dziś jest szczególny dzień, kiedy możemy otworzyć nową księgę inwestycji lokalnych – mówił premier Mateusz Morawiecki. – Rządowy program Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych o wielkości powyżej 23 miliardów złotych, to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat.

Urząd Miejski w Grudziądzu złożył trzy wnioski o dofinansowania. Miasto starało się o środki z dwóch bloków priorytetowych. Pierwszy dotyczył infrastruktury drogowej, kolejny poprawy efektywności energetycznej budynków placówek oświatowych. 

Ostatecznie udało się otrzymać wsparcie na budowę układu komunikacyjnego na Nowym Rządzu. Przedsięwzięcie realizowane będzie w formule projektuj i buduj. Dotyczy kompleksowej infrastruktury drogowej, która udostępni nowe tereny dla inwestorów, poprawi dostępność komunikacyjną, chociażby do drogi krajowej 55 i 95 stanowiącej dojazd do węzła autostradowego „Grudziądz”. Miasto otrzyma 14 915 000 złotych na realizację pierwszego etapu, który obejmuje budowę ulicy Kulerskiego oraz budowę pętli autobusowej wraz z drogą dojazdową.

– Cieszę się, że zarówno nasze miasto, jak i gminy z regionu, będą się rozwijać i modernizować swoje obiekty. Łączna pula na województwo kujawsko-pomorskie wyniosła 737,5 mln złotych, co wesprze 140 inwestycji – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne