Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Grudziądzka Straż Miejska rozpoczęła wzmożone kontrole wokół miejskich nekropolii. Wszystko w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych.

 

Dni poprzedzające, jak również obchody dnia Wszystkich Świętych, obfitują zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych na terenie naszego miasta. Najbardziej zauważalny i uciążliwy ruch będzie w rejonach cmentarzy oraz szlaków komunikacyjnych prowadzących do nich. Dodatkowo rejony te narażone są na aktywność złodziei i wandali. Bardzo często występują kradzieże i wszelkiego rodzaju dewastacje.

Od połowy października br. strażnicy miejscy rozpoczęli w mieście wzmożone kontrole cmentarzy i terenów przyległych. Funkcjonariusze reagują na wszelkiego rodzaju przypadki zakłócania ładu i porządku publicznego, zwracają szczególną uwagę na próby kradzieży zniczy, kwiatów z nagrobków, a także na niezgodne z przepisami parkowanie pojazdów w rejonie cmentarzy oraz inne wykroczenia.

Ponadto od 29 października (piątek) do 2 listopada br. realizowane będą 24-godzinne służby Straży Miejskiej przy grudziądzkich cmentarzach. Celem naszych działań jest zapewnienie porządku publicznego i zadbanie o bezpieczeństwo osób, które odwiedzają groby bliskich. Wzmożona obecność strażników w tych miejscach ma również zapobiec wielu niezgodnym z prawem zachowaniom, takim jak: nielegalny handel, kradzieże zniczy i wiązanek czy dewastacje nagrobków. Pamiętajmy również, że handel podczas Uroczystości Wszystkich Świętych w pobliżu cmentarzy, może odbywać się poza pawilonami handlowymi, w miejscach ściśle wyznaczonych przez MPGN będącego podmiotem prowadzącym targowisko.

Do wszystkich mieszkańców oraz osób przyjezdnych wybierających się na cmentarz apelujemy o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności. Starajmy się nie zabierać rzeczy zbędnych, uważajmy na portfele i torebki, a parkując auto przy cmentarzu nie zostawiajmy w nim wartościowych rzeczy.

W przypadku zakłócania porządku publicznego prosimy o kontakt telefoniczny pod alarmowym numerem telefonu Straży Miejskiej 986.

Uczyńmy wszystko, aby nadchodzące dni w niczym nie zakłóciły nam przygotowań, których zwieńczeniem będzie godne uczczenie pamięci naszych bliskich, a czas temu poświęcony, pełnym rozwagi, zadumy i refleksji.