Urząd Miejski w Grudziądzu od kilku lat prowadzi akcję dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji zwierząt domowych. Ze względu na duże zainteresowanie przedsięwzięciem, zwiększono pulę środków na sterylizację i kastrację kotów wolno żyjących.Środki na kastrację i sterylizację kotów wolno żyjących zostały zwiększone, co przekłada się łącznie na prawie 80 dodatkowych zabiegów. Akcja potrwa do 16 grudnia lub do wyczerpania środków finansowych.

Zabiegi są bezpłatne i można je wykonać w sześciu przychodniach weterynaryjnych:

– Przychodnia dla zwierząt Gabriela Pierzynowska, ul. Asnyka 7

– Klinika Weterynaryjna ,,VERUM’’ Mederski Jacek, ul. Konstytucji 3 Maja 50

– Przychodnia Weterynaryjna „Rudy Kot” Anna Sargalska, ul. Kustronia 3

– Firma Usługowo-Handlowa „Reksio” Barbara Celińska, ul. Jackowskiego 43

– Przychodnia Weterynaryjna ,,Nad Wisłą’’ Nikola Konarzewska-Szcześnik, Joanna Zelik, ul. Jana III Sobieskiego 29

– Gabinet Weterynaryjny, lek. wet. Leszek Dubowski, ul. Legionów 69.

Akcja odbywa się w ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Grudziądza. Natomiast koordynatorami są przedstawiciele fundacji For Animals i Czarny Koń oraz Fundacja Siedem Życzeń.

Ponadto informujemy, że istnieje również możliwość przeprowadzenia nieodpłatnych zabiegów sterylizacji kotek wolno żyjących przez organizacje społeczne, stowarzyszenia i fundacje, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, czy niektóre gabinety weterynaryjne, ze środków otrzymanych od administratorów budynków mieszkalnych.


Biuro Prasowe i Medialne