Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj na ulicy Dworcowej w Grudziądzu. Wszystkie osoby podróżujące volkswagenem uciekły. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy kolizji. Na szczęście nikt z pasażerów autobusu nie doznał obrażeń ciała.

Wczoraj (16.09.21) tuż po godzinie 15:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Dworcowej w Grudziądzu. Funkcjonariusze, którzy likwidowali skutki zdarzenia na podstawie śladów, rozpytania świadków oraz zabezpieczonego monitoringu wizyjnego ustalili, że kierujący volkswagenem polo poruszał się ulicą Dworcową z kierunku ulicy Królewskiej w kierunku ulicy Hallera. W czasie wykonywania manewru wyprzedzania innego samochodu osobowego, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w tył autobusu miejskiego, a następnie zjechał na chodnik uderzając w betonowy murek. Po zdarzeniu wszystkie osoby, które podróżowały osobówką uciekły w kierunku osiedla. Na szczęście w chwili zdarzenia na chodniku nie było osób pieszych. Ponadto żaden z pasażerów autobusu nie odniósł obrażeń ciała.

Na miejscu pracowali policyjni technicy oraz przewodnicy psów służbowych. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały przez kilkadziesiąt minut. Wówczas ruch odbywał się wahadłowo. Ponadto w czasie prowadzonych czynności mundurowi ustalili w policyjnych bazach danych, że volkswagen nie posiada aktualnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Pojazd został zabezpieczony na parkingu do celów procesowych. Policyjni śledczy ustalają teraz kto kierował volkswagenem.

Policjanci zwracają się również z prośbą do świadków zdarzenia o przekazywanie wszelkich informacji mogących przyczynić się do ustalenia danych osób poruszających się pojazdem Volkswagen. Informacje można przekazać osobiście lub telefonicznie do Zespołu ds. Wykroczeń KMP w Grudziądzu pod numerem telefonu 47 754 53 69 lub całodobowo pod numer 47 754 52 21/22 i numer alarmowy 112.

podkom. Robert Szablewski