Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Grudziądz odwiedził dziś profesor Witold Orłowski. Słynny ekonomista spotkał się z młodzieżą, a także przedsiębiorcami. W obu spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta.

Swoją wizytę w Grudziądzu profesor Orłowski rozpoczął od odwiedzenia Prezydenta Macieja Glamowskiego w jego gabinecie. Potem odbyło się spotkanie z dziennikarzami i krótki spacer po grudziądzkiej Starówce.

Następnie znakomity gość uczestniczył w dwóch spotkaniach. Ważnym punktem dnia było posiedzenie robocze Grudziądzkiej Rady Gospodarcze. Z lokalnymi przedsiębiorcami omawiano kwestie, związane z odbudową gospodarki po pandemii.

– Żyjemy w trochę dziwnych czasach. Pandemia spowodowała, że głowę mamy zajętą czym innym – zauważył Profesor Witold Orłowski. – Tak naprawdę wciąż jesteśmy na etapie transformacji. Dziś jednak mierzymy się z innymi problemami aniżeli na początku tego procesu. Jest niesłychanie ważne, aby gospodarka – wspierana przez samorząd – dostosowywała się do zmieniającego się świata.

Na koniec profesor Orłowski spotkał się w auli IV Liceum Ogólnokształcącego z grudziądzką młodzieżą szkół ponadpodstawowych, gdzie poprowadził wykład, poświęcony zagadnieniu „Po co nam ekonomia?”.

– Sądzę, że wizyta tak znakomitego gościa i eksperta w dziedzinie ekonomii to niesamowita gratka zarówno dla naszej młodzieży, jak i przedsiębiorców – podkreślił Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Oprócz przeprowadzonych wykładów była też okazja do rozmowy, więc myślę, że takie spotkanie było ciekawą propozycją dla zainteresowanych. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia do naszego miasta.

Udział w wydarzeniach wzięli udział ze strony władz Miasta Prezydent Maciej Glamowski, Wiceprezydent Róża Lewandowska oraz Sekretarz Miasta Andrzej Cherek.


Karol Piernicki

Rzecznik Prasowy