Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Wczoraj grudziądzcy policjanci odnotowali dwa groźnie wyglądające zdarzenia na grudziądzkich ulicach. Na szczęście w jednym ja i w drugim wypadku odbyło się bez ofiar.

Policjanci grudziądzkiej „drogówki” wczoraj (8.06.2021) tuż po godzinie 11:00 zostali zaalarmowani o wypadku do którego doszło na ulicy Warszawskiej w Grudziądzu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 35-letnia kierująca rowerem poruszała się po ścieżce rowerowej w kierunku centrum miasta. W pewnym momencie nie upewniając się co do możliwości bezpiecznej zmiany kierunku jazdy, skręciła w lewo na przejazd dla rowerzystów i uderzyła w bok jadącego samochodu ciężarowego poruszającego się z tego samego kierunku. Rowerzystka z miejsca została przetransportowana do szpitala. Jak później ustalono doznała lekkich obrażeń ciała.

Do drugiego zdarzenia doszło tuż po godzinie 16:00 na ulicy Solidarności w Grudziądzu. Policjanci, którzy likwidowali jego skutki ustalili, że 21-letnia grudziądzanka poruszająca się osobową toyotą, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze drogi, a następnie dachowała. I w tym przypadku kierująca może mówić o dużym szczęściu ponieważ nie odniosła poważnych obrażeń ciała.

Oba te zdarzenia zostały zakończone przez mundurowych w postępowaniu mandatowym.

Policjanci proszą o zachowanie na drogach zdrowego rozsądku i jadę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.

podkom. Robert Szablewski

  • Uszkodzony samochód. Po prawej stronie stoi radiowóz.
  • Widok lewego boku uszkodzonego samochodu