Policjanci z grupy „Speed” podczas środowej służby zatrzymali dwóm kierującym uprawnienia do kierowania, bo jechali po grudziądzkiej obwodnicy z prędkościami autostradowymi. Najbliższe trzy miesiące sprawcy wykroczeń będą musieli powstrzymać się od jazdy.

W środę (28.04.2021) grudziądzcy policjanci pełniący służbę w ramach grupy „Speed” nadzorowali drogi na terenie miasta. Pod ich bacznym nadzorem była między innymi obwodnica grudziądzka. I to nie bez powodu. Niestety kierowcy na tej drodze rozwijają „kosmiczne” prędkości. Tak też było w środę. Pierwszy z kierowców został namierzony o godzinie 15:20. 49-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego, poruszając się osobowym bmw na ulicy Peszkowskiego, na odcinku o dozwolonej prędkości 60 km/h jechał aż 124 km/h. Natychmiast został powstrzymany od jazdy z taką szybkością.

Tego samego dnia również obwodnica miasta, o godzinie 19:35 na ulicy Solidarności, mundurowi namierzyli kierującego motocyklem Honda, który „gnał” z prędkością 132 km/h, gdzie dozwoloną prędkością jest 70/km/h. I w tym przypadku reakcja mundurowych musiała być natychmiastowa.

W obu przypadkach funkcjonariusze na sprawców wykroczeń nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali uprawnienia na najbliższe trzy miesiące.   

podkom. Robert Szablewski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.69 MB)