We wtorek (27.04.2021) Grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach powiatu grudziądzkiego.

Wczoraj (27.04.2021) w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z „drogówki” prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów,  którzy są szczególnie narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia podczas zdarzeń. Mundurowi ujawnili 25 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych i rowerzystów. Głównymi „grzechami” kierujących są  nadal: omijanie i wyprzedzanie tuż przed lub na przejściu dla pieszych, oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom.

36-letni grudziądzanin stracił prawo jazdy na 3 miesiące, gdyż na ulicy Kwidzyńskiej w Grudziądzu poruszając się toyotą w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych przekroczył dozwoloną prędkość jazdy. Policyjny miernik wskazał 106 km/h. Interwencja zakończyła się postępowaniem mandatowym oraz nałożeniem 10 punktów karnych.

 W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.


podkom. Robert Szablewski