Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Jak co roku w pierwszych dniach stycznia, kiedy kończy się okres świąteczny, z wielu gospodarstw domowych musi zniknąć choinka. Podpowiadamy, jak pozbyć się bożonarodzeniowego drzewka.

 

Pierwszym ze sposobów jest przekazanie choinki firmom, zajmującym się odbiorem odpadów komunalnych. Warunkiem jest pozostawienie drzewka przy pojemnikach na odpady dla danej nieruchomości.

Choinkę należy pozostawić w całości bezpośrednio przy pojemnikach lub umieścić w pojemnikach na odpady biodegradowalne, jednak w tym przypadku konieczne jest jej wcześniejsze pocięcie na małe kawałki.

Na osiedlach Kawalerii Polskiej, Lotnisko, Kopernika, Strzemięcin, Śródmieście, Wyzwolenia oraz Tarpno odpady tego typu odbierane będą w każdą środę. Na osiedlach Rządz i Mniszek będą w każdy czwartek, natomiast w Owczarkach, Tuszewie, Wielkim Tarpnie oraz na Kuntersztynie w każdy piątek. Cała akcja potrwa do 12 lutego.

Kolejną możliwością jest przekazanie choinki do jednego z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, które mieszczą się w Grudziądzu przy ulicy Składkowej 21 oraz w podgrudziądzkim Zakurzewie. Dodajmy, że takie przekazanie następuje nieodpłatnie.

Ponadto, choinki w doniczkach z systemem korzeniowym można dostarczyć do Centrum Edukacji Ekologicznej, mieszczącego się przy ulicy Nad Torem 1. Można tego dokonywać także poza godzinami pracy urzędników pozostawiając na parkingu przy bramie wjazdowej. Drzewka, które trafią do centrum, zostaną posadzone na terenach miejskich.