Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Do 10 lat więzienia grozi 22-latkowi za usiłowanie kradzieży z włamaniem do posesji na terenie gminy Grudziądz. Złodzieja spłoszyli pokrzywdzeni. Wpadł jednak w ręce mundurowych kilkanaście minut później.

Wczoraj (7.01.2021) o godzinie 13:30 policjanci zostali zaalarmowani przez właścicieli jednej z posesji na terenie gminy Grudziądz, gdzie nieznany im mężczyzna wybił szyby w oknach, a następnie wszedł do wnętrza ich domu. Jednak na widok domowników uciekł. Policjanci natychmiast po otrzymaniu rysopisu przystąpili to poszukiwań włamywacza. Już po kilkunastu minutach wpadł w ich ręce. Sprawcą okazał się dobrze zanany grudziądzkim mundurowym ze wcześniejszych kradzieży 22-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że jest osobą poszukiwaną. Mężczyznę przewieziono do komendy policji, gdzie następnie został zamknięty w policyjnym areszcie.

Dzisiaj (8.01.2021) śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. W czasie przesłuchania mężczyzna złożył wyjaśnienia do sprawy. Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

podkom. Robert Szablewski