Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W poniedziałek rozpoczęły się ferie zimowe. W tym roku odbywają się one wyjątkowo w jednym terminie dla wszystkich województw. Jednak zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, m.in. miejsca wypoczynku, stoki narciarskie, ośrodki rekreacji oraz instytucje kultury są zamknięte. Dlatego Centrum Kultury Teatr zaprasza na lekcje plastyki i zajęcia teatralne online.


 


Mimo zniesienia zakazu przemieszczania się dzieci i młodzieży, w tym roku ferie upływają pod hasłem „zostań w domu”. Dlatego, mając na uwadze dobro dzieci i ich kondycję psychiczną, powstają lekcje plastyki online. Są to lekcje skierowane do wszystkich, którzy swój wolny czas chcą wykorzystać w sposób kreatywny. Inicjatorką warsztatów jest plastyk Marianna Ginter-Sawistowska.

Od 12 do 15 stycznia, o godzinie 11:00, dzieci, młodzież, a także rodzice będą mogli uczestniczyć w zajęciach i wirtualnie przenieść się do pracowni plastycznej „KREDKA”. Tam, przez kilka dni, uczestnicy będą krok po kroku odkrywać tajniki malowania martwej natury.

Również od poniedziałku do piątku, o godzinie 16:00, udostępniany będzie Teatrzyk od kuchni Pani Reni. Podczas zajęć widzowie będą mogli w trzech prostych krokach nauczyć się jak zrobić lalkę paluszkową. Będzie też mini przedstawienie.

Materiały dostępne będą na stronie CK Teatr oraz teatralnym profilu Facebook.

 

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne