Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływał 30 kwietnia. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa część osób nie skorzysta z ewentualnej pomocy przy wypełnianiu PIT-ów. Dlatego termin został przesunięty o miesiąc – do końca maja.

 

– Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja – informowało Ministerstwo Finansów w komunikacie opublikowanym pod koniec marca.

Przypominamy również, że osoby, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38, mają przygotowaną propozycje rozliczenia tych formularzy na stronie https://podatki.gov.pl. W przypadku braku aktywności zostaną one zaakceptowane 30 kwietnia. Jednak po tym terminie nadal będzie można poprawić nasze deklaracje. Termin korekt oraz dodawania bądź wymiany organizacji pożytku publicznego mija 31 maja 2020 roku.


KOMUNIKAT W JĘZYKU MIGOWYM

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne