Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Lekarze, pielęgniarki, załoga karetki. Każdy, kto w czasie epidemii pracuje w służbie zdrowia, może liczyć na pomoc. Od poniedziałku rozpocznie się zbiórka napojów butelkowanych i suchych przekąsek dla pracowników grudziądzkiej lecznicy w ramach akcji #dodajmedykomenergii.

 Od poniedziałku, 23 marca, będzie można wesprzeć pracowników szpitala w Grudziądzu, którzy w związku z walką z koronawirusem spędzają teraz jeszcze więcej czasu w pracy. Do restauracji Don Corleone, mieszczącej się na Rynku, będzie można przynosić napoje butelkowane oraz fabrycznie zapakowane suche przekąski. Jako punkt zbiórki wyznaczono osobne pomieszczenie z wbudowanym okienkiem w witrynie. W godzinach pracy lokalu (poniedziałek-sobota 10:00-22:00, niedziela 12:00-22:00) będzie można pozostawić tam żywność i napoje dla medyków.

Produkty będą zbierane codziennie, a następnie dezynfekowane i poddawane kwarantannie, a raz w tygodniu dostarczane do grudziądzkiego szpitala. W przypadku dużego zainteresowania nie wyklucza się zwiększenia liczby kursów.

Celem zbiórki jest zgromadzenie napojów butelkowanych i suchej żywności (czekolady, batony energetyczne, orzechy, paluszki itd.) dla pracowników grudziądzkiej lecznicy. Główną ideą jest pomoc tym, którzy są na pierwszym froncie walki z chorobą. W ten symboliczny sposób można wesprzeć tych, którzy troszczą się i pomagają teraz najbardziej.


Akcję organizuje Urząd Miejski w Grudziądzu we współpracy z Restauracją Don Corleone.Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne