W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który został zaplanowany w terminie od 21 do 28 lutego 2020 r. przez Ministerstwo Sprawiedliwości, policjanci będą udzielać porad prawnych. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia grudziądzkiej jednostki.

W tym roku kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywać się będzie od 21 do 28 lutego. Każdy zainteresowany będzie mógł w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju. Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości. Celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Szczególnie w związku z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Wzorem lat ubiegłych, w przedsięwzięcie włączyła się Komenda Miejska Policji w Grudziądzu. W dniach 21 do 28 lutego policjanci naszej komendy oraz Posterunków Policji w Radzyniu Chełmińskim i Łasinie udzielą bezpłatnej porady prawnej każdemu kto będzie tego potrzebować i zgłosi się do w/w punktów w godzinach ich otwarcia.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński