Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Młodzież z całej Europy spotka się 16 i 17 marca w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli podczas Youth Network Event 2020. Znajdzie się wśród nich młody grudziądzanin Mateusz Orzechowski.

 


Założyciel Grudziądzkiej Inicjatywy Ekologicznej, Mateusz Orzechowski, został zaproszony przez Parlament Europejski do udziału w wydarzeniu Youth Network Event, na które aplikował. Weźmie w nim udział jako jedna z 40 zaproszonych osób z całej Europy. Warto podkreślić, że chętnych było cztery razy więcej.

Podczas wydarzenia będzie reprezentował Grudziądzką Inicjatywę Ekologiczną oraz całą Polskę. Wydarzenie skupia się na potencjale młodych aktywistów z całej Europy, którzy w Brukseli będą opracowywać oficjalne projekty dla Parlamentu Europejskiego. 

Podczas drugiej edycji Parlament Europejski chciałby współpracować w celu dalszego rozwijania niektórych z tych pomysłów i przekształcania ich w pełnoprawne propozycje projektów. Wszystkie propozycje projektów zostaną zebrane w raporcie z imprezy, a najbardziej konkretne i realistyczne pomysły projektowe mogą zostać wdrożone przez Dział Pomocy dla Młodzieży. To właśnie Dział Pomocy Młodzieżowej Parlamentu Europejskiego (The European Parliament Youth Outreach Unit) jest organizatorem wydarzenia.Biuro Prasowe i Medialne