Zapraszamy do odkrywania z przewodnikiem miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Zabytkowy gmach Poczty Polskiej, stacja uzdatniania wody przy ul. Hallera oraz zabytkowe koszary Centrum Wyszkolenia Kawalerii – to tylko kilka miejsc, jakie będzie można zwiedzić 29 lutego i 1 marca w ramach akcji „Poznaj region z przewodnikiem”.

Już po raz szósty, w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z gminami regionu organizuje akcję „Poznaj region z przewodnikiem”, która w tym roku odbędzie się w dniach 29.02-1.03.2020 r. W Grudziądzu do akcji włączyła się Informacja Turystyczna, PTTK oraz Muzeum Fort Wielka Księża Góra.
Wśród proponowanych mieszkańcom i turystom atrakcji w sobotę 29 lutego znalazł się XIX-wieczny neogotycki gmach Poczty Polskiej, który będzie można zwiedzić od środka, z wieżą zegarową włącznie (limit zwiedzających: 20 osób). Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość zwiedzania dawnych koszar i stajni Centrum Wyszkolenia Kawalerii, które dziś mieści czynną jednostkę wojskową. Tu limit zwiedzających także wynosi 20 osób. Z kolei aż 50 osób, w dwóch grupach, będzie mogło zwiedzić nowoczesną stację uzdatniania wody grudziądzkich Wodociągów przy ul. Hallera. Pracownicy MWiO opowiedzą o etapach pozyskiwania i uzdatniania wody oraz oprowadzą po zabytkowej części obiektu.

W sobotę 29 lutego od 11.00 do 13.30 otwarty dla turystów będzie także fort Wielka Księża Góra, gdzie oprócz zwiedzania obiektów fortecznych zwiedzający będą mogli obejrzeć część ekspozycji tamtejszego muzeum.

Grudziądzcy przewodnicy zapraszają 1 marca (niedziela) na spacer pn.: „100-lecie powrotu Grudziądza do Macierzy”. Zbiórka chętnych na dwugodzinne zwiedzanie o godz. 10.00 na tarasie w Parku Miejskim im. Piotra Janowskiego.

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest zapisanie się na specjalnym formularzu rejestracyjnym na stronie www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl od czwartku, 20 lutego do wyczerpania miejsc.


Biuro Prasowe i Medialne