Policjanci z Grudziądza, pod nadzorem miejscowej prokuratury, prowadzą czynności w sprawie kradzieży rozbójniczej. Do przestępstwa doszło na ulicy Legionów w Grudziądzu w jednym z marketów, gdzie młody mężczyzna nie chcąc oddać skradzionych w sklepie rzeczy użył przemocy wobec pracownika ochrony i uciekł. Policjanci w tej sprawie proszą o pomoc w identyfikacji złodzieja.

Policjanci z Grudziądza prowadzą czynności w sprawie kradzieży rozbójniczej, do której doszło w sierpniu 2018 r. w jednym z marketów przy ul. Legionów. Młody mężczyzna najpierw ukradł w sklepie środki chemiczne o łącznej wartości prawie 90 zł, a później zaatakował pracownika ochrony, który chciał odzyskać skradziony towar. Ostatecznie przestępcy udało się uciec. Na szczęście ochroniarz nie został ranny, a część skradzionego towaru odzyskano.

Śledczy z Grudziądza dopiero w maju bieżącego roku przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Niestety do tej pory nie zidentyfikowano sprawcy. Funkcjonariusze do sprawy zabezpieczyli nagranie z monitoringu sklepowego, który zarejestrował mężczyznę podejrzewanego o popełnienie przestępstwa. Policjanci zadecydowali, że opublikują wizerunek tej osoby licząc na wsparcie mieszkańców. Funkcjonariusze proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc zidentyfikować złodzieja.

Informacje można przekazać osobiście w KMP przy ul. Chełmińskiej 111, lub telefonując pod numer telefonu 603 398 293.

Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski