Policjanci z Grudziądza spotkali się z seniorami. Mundurowi zainaugurowali II edycję programu profilaktycznego pn. „Bezpieczny senior”. Funkcjonariusze mówili o metodach działania oszustów i o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Wczoraj (10.04.19) w klubie seniora „Wesoła wiara” policjanci spotkali się z seniorami. W spotkaniu uczestniczyło około 50 osób. Funkcjonariusze z  Zespołu ds. Zespołu Profilaktyki Społecznej mówili o metodach działania oszustów i ostrzegali jakich zachowań należy się wystrzegać. Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego przekazał cenne informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze z Grudziądza realizują przygotowany program profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczny senior”. To już druga edycja przedsięwzięcia skierowanego do osób starszych oraz niepełnosprawnych mająca na celu uchronienie ich od zagrożeń. Program będzie realizowany w latach 2019-2020 przy współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych UM w Grudziądzu oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Na koniec spotkania policjanci wręczyli zebranym ulotki informacji i odblaski, które ufundował Urząd Miejski w Grudziądzu.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. szt. Jacek Jeleniewski