Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski spotkał się dziś, tj. 14 marca z Mateuszem Rudykiem, by osobiście pogratulować grudziądzkiemu zawodnikowi  brązowego medalu Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym.
 
W wydarzeniu udział wzięli także m.in. Prezes Zarządu ALKS „Stal” Adam Sieczkowski, Prezes MWiO Krzysztof Dąbrowski, Kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego Kinga Bączkowska oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
 
Przypomnijmy, w Pruszkowie, w terminie 27 lutego-3 marca, odbyły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym. Zawodnik Autonomicznej-Ludowej Kolarskiej Sekcji „Stal” Grudziądz Mateusz Rudyk zdobył brązowy medal w sprincie. W wyścigu półfinałowym rywalizował z Holendrem Harrym Lavreysenem. Wygrał pierwszą potyczkę, ale w kolejnych musiał uznać wyższość rywala i zadowolić się możliwością walki o brązowy medal z Brytyjczykiem Matthew Gletzierem. Polak po zaciętej walce zwyciężył i mógł się cieszyć z brązowego medalu Mistrzostw Świata. Jest to pierwszy w historii medal w sprincie reprezentanta Polski na Mistrzostwach Świata, jak również pierwszy medal Mistrzostw Świata reprezentanta ALKS „Stal”.
 
- Mistrzostwa potwierdziły Pana ogromny talent, umiejętności i klasę sportową oraz nade wszystko świadectwo siły charakteru, waleczności i odporności psychicznej. Niech ten brązowy medal będzie jednocześnie nagrodą i mobilizacją do zdobywania kolejnych laurów - powiedział prezydent Maciej Glamowski.

 
Warto dodać, że Mateusz Rudyk urodził się 20 lipca 1995 r. w Oławie. Od 2015 r. jest zawodnikiem ALKS „Stal” Grudziądz, medalistą Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Pucharu Świata i od kilku lat stypendystą Prezydenta Grudziądza.
 
Najważniejsze osiągnięcia Mateusza Rudyka:
- 3. miejsce Mistrzostw Świata w 2019 r. (sprint),
- zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata w 2018 r. (sprint),
- 5. miejsce Mistrzostw Świata w 2018 r. (sprint),
- 4. miejsce Mistrzostw Świata w 2017 r. (sprint drużynowy),
- 6. miejsce Mistrzostw Europy w 2017 r. (sprint),
- 1. miejsce Mistrzostw Europy w 2016 r. (sprint),
- 2. miejsce Mistrzostw Europy w 2015 r. (sprint),
- wielokrotny Mistrz Polski (sprint, sprint drużynowy, 1000 m).
 
Biuro Prezydenta
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.