Kluby sportowe, do 15 marca, mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu „KLUB”. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę 40 mln zł.
 
„KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.
 
Kwota wsparcia wynosi:
  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.
 
Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 r. Dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki zostało wspartych 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 dofinansowanie na swoją działalność otrzymało 3352 klubów sportowych, natomiast w roku 2018 aż 3616 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazły się następujące kluby z naszego miasta, które otrzymały dofinansowanie w tym roku: Grudziądzki Klub Shorin-Ryu, Uczniowski Klub Sportowy „Tandem”, Uczniowski Klub Sportowy „Nike”, Autonomiczna Sekcja Tenisa Stołowego „Olimpia”-„Unia”, Grudziądzki Klub Pływacki „Orka”, Autonomiczna Sekcja Koszykówki „Basketstal”, UKS Gim 7 Skorpion A, Klub Sportowy „Stal”, Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Miejski Klub Sportowy „Start”.

Więcej informacji znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 
Rozpatrzenie złożonych wniosków nastąpi nie później niż do 15 maja 2019 r.

Biuro Prezydenta
 
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.