Mateusz Rudyk, zawodnik Autonomicznej-Ludowej Kolarskiej Sekcji „Stal” Grudziądz, zdobył brązowy medal w sprincie na Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym. Zawody odbyły się w terminie 27 lutego-3 marca w Pruszkowie.
 
Mateusz Rudyk w wyścigu półfinałowym rywalizował z Holendrem Harrym Lavreysenem. Wygrał pierwszą potyczkę, ale w kolejnych musiał uznać wyższość rywala i zadowolić się możliwością walki o brązowy medal z Australijczykiem Matthew Gletzierem. Polak po zaciętej walce zwyciężył i mógł się cieszyć z brązowego medalu Mistrzostw Świata.
 
W rozegranym chwilę później holenderskim finale zwycięzcą okazał się Harry Lavreysen, który pokonał rodaka Jeffreya Hooglanda.

 
Przypomnijmy, Mateusz Rudyk to: medalista Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Pucharu Świata, od kilku lat jest stypendystą Prezydenta Grudziądza.
 
Biuro Prezydenta
 
 
 
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.